Волонтерську роботу членів ГО "Самоврядна громада" можна фінансово підтримати через карту Приват банку 5168 7422 1182 5942

Дата публікації: Лютий 28, 2012

Monthly Archives: Лютий 2012

Захист житла через самоорганізацію – єдиний шлях.

Дата публікації: Лютий 28, 2012

vse_vitrimaiemoНадзвичайно коштовною справою  порушень конституційних прав на масиві є житлово-комунальна сфера, яка найбільше вражена хворобою кризи та корупції. Влада, зрощена з бізнесом не має дієвих важелів впливу, щоб зрушити справу в бік покращення умов житла українців. У них одна мета – нарощення своїх капіталів за рахунок населення. Так народний депутат Едуард  Прутнік співавтор проекту Житлового кодексу,  зайнявся структуризацією своїх житлово-комунальних активів.

« Один із лобістів Житлового кодексу розвиває свій «жеківський» бізнес» читати далі...

Громада зацікавлена в розвитку підприємництва! Але якого? Пропонуємо новий погляд.

Дата публікації: Лютий 28, 2012
nurtomНовий погляд на соціальне підприємництво. Випуск 1

Термін «соціальне підприємництво» в третьому секторі розуміють переважно як заснування неурядовою організацією комерційного підприємства, прибуток якого використовується для підтримки «статутної діяльності» організації-засновниці. В цій статті автор пояснює, чому така схема не принесе бажаного результату

Бізнес – це тяжка праця.

Менеджмент багатьох організацій, мабуть, сидить і думає: от було б непогано заробляти власні гроші для Організації, позбавитись залежності від спонсорів, грантодавців і т.п. Чому б нам не використовувати наші знання, вміння та навички, наш досвід, харизму, технічну базу та решту матеріальних і нематеріальних активів, накопичених за роки діяльності Організації, для заробляння грошей? Чому б не займатися цим паралельно з основною роботою в Організації? читати далі...

Протистояння мешканців Бойченко, 5 набуває розголосу.

Дата публікації: Лютий 17, 2012

intervyu_0http://www.youtube.com/embed/QJ02–Wdz0g
Протистояння мешканців Бойченко, 5 набуває розголосу.
Незважаючи на невщухаючі морози, на чітку вимогу мешканців припинити ремонтно – руйнівні роботи підвального приміщення житлового будинку 5 по вул.О. Бойченко, приватні підприємці не можуть зупинити свого бізнесового азарту і яко – мога скоріше намагаються запустити в дію магазин « АТБ – маркет». 16. 02.2012 р о 8 годині ранку робітники приступили до розширення під’їзної частини до магазину та витягли бордюри вздовж 10 метрів, вирили траншею для перенесення бордюру до самого дерева. Згідно планів це їм дасть можливість збільшити площу асфальту , на якій безперешкодно будуть розвертатись вантажні машини з товарною продукцією.
Увірвався терпець мешканців і незважаючи на початок робочого дня мешканці залучились до активних протестних дій : зупинили викликом міліції зазначені роботи. На запрошення мешканців прибула і зйомочна група з каналу СТБ. Під час інтерв’ю підтвердилось, що відсутні будь – які документи у орендарів приміщення. Власники «Світлячка» не мають ані яких намірів вести розмову з мешканцями , ігнорують будь-яку зустріч.
Слідство продовжується. Журналісти готують повний сюжет з участю представників КМДА щодо зазначеної конфліктної забудови. 17.02. 2012р. в новинах СТБ чекаємо вихід репортажу та коментарі високо посадовців про долю мешканців та їх будинку.
А в цей час мешканці у відчай не впадають, шукають шлях правового порятунку.
Добра новина, що поруч мешканці сусідніх будинків вболівають за постраждалих як за себе.
Тому вихід є і буде знайдено.

Бойченко 5 під загрозою руйнації несучих стін. Мешканці вимагають від влади «SOS!»

Дата публікації: Лютий 14, 2012

pict0014Деталі справи виявлені на зустрічі з мешканцями, які зателефонували 12.02.2012р. також і на адресу ГО «Самоврядна громада».

Кияни розповідають, що  10 січня 2012 року в підвалі нашого будинку та на першому поверсі, в приміщенні магазину  «Світлячок» почалися ремонтні роботи із переплануванням і частковим демонтажем несучих стін будинку. Біля другого під’їзду знято асфальт, вирито підкоп під фундамент, в несучій стіні зроблено два отвори розміром 1 метр на 1.5 метри, прорізано вентиляційні шахти. При огляді внутрішнього стану несучих стін у підвалі будинку видно, що планується ще два отвори незрозумілого призначення. З причини таких дій у будинку з’явились тріщини в жилих квартирах і у під’їздах. Зі слів  керуючого ремонтними роботами на першому поверсі буде розташований  магазин «АТБ-МАРКЕТ»,  що згідно наданого ним договору оренди нежитлових приміщень є орендарем у орендодавця ТОВ «Світлячок».

Стало відомо також і те, що  в планах орендарів зробити ще один під’їзд у торцевій стіні будинку для розвантаження  продуктових машин та два евакуаційні вікна під вікнами законних мешканців, що в цілому руйнує 50% несучих стін  житлового будинку.  Майже в кожній квартирі другого під’їзду (під яким відбуваються основні будівельні роботи) знаходяться малолітні діти та люди похилого віку, які вже протягом місяця позбавлені денного сну і нормального режиму, що впливає на їх психіку і здоров’я. Будівельні роботи продовжуються, навіть у вихідні дні.

Зелену зону прибудинкової території згідно плану «рекотсрукції» будинку  буде знищено і вже розпочались такі роботи.

Коментар правників наступний: відповідно до житлового законодавства, власникам або орендаторам приміщень забороняється проводити будь-які ремонтні роботи, які порушують цілісність несучих конструкцій або іншим чином зменшують їх несучу можливість. Згідно  житлового законодавства не допускається передача в найм приватного житла для ведення господарської діяльності, якщо це обмежує права інших власників та наносить збитки навколишньому середовищу.

З  мешканцями зазначені  дії не узгоджувались. Ніяких документальних підтверджень законності своїх дій будівельники не пред’явили, що також порушує житлове законодавство про необхідність узгодження даних дій з співвласниками (мешканцями) будинку. За таких умов порушується конституційне право мешканців будинку на відпочинок і безпечне довкілля: ст.41,45,50 Конституції України.

Чисельні звернення мешканців до міліції не мали результату, ЖЕК вважає себе заручником та жертвою ситуації.  Єдиний порятунок –  самоорганізація  населення, що надасть об’єктивне та незалежне розслідування розпочатого ремонту приміщень і в разі відповідних організованих дій зможе відмінити договір оренди з матеріальною та моральною компенсацією.

А поки що робіть висновки громадо та будьте пильними у себе в будинках. pict0016 pict0018 pict0022

Черновецькому та його команді пробачили все

Дата публікації: Лютий 8, 2012

Черновецькому та його команді пробачили все 08.02.12 13:24 , Комментарии печатьразмер текста:

«Регіонали» пробачили Черновецького і готові його відпустити з миром. Такий висновок можна зробити з поведінки «мера всіх киян». Судячи з усього, Леонід Михайлович спромігся отримати від партії влади «індульгенцію». За неї він платить виконуючи роль воскової фігури при Олександрі Попові, покірливо сприяючи йому в усьому. Кожен вже розуміє, що така ситуація буде тривати до виборів. Після цього Черновецький, якого в Україні вже не тримають ні політичні, ні бізнес амбіції зможе спокійно покинути космодром Київ та помахати ручкою своїй «молодій команді».

«Суворіше» всього доля обійшлася з найвпливовішими і непублічними соратниками Леоніда Черновецького. Йдеться, насамперед, про його колишнього зятя В´ячеслава Супруненка, який знаходиться в «бігах» закордоном. Однак для Супруненка є дві хороших новини: по-перше, зараз його картка відсутня в розділі «Розшукувані особи» на офіційному сайті Інтерполу, а, по-друге, схоже, що «співучасник» Супруненка і екс-керівник фракції Блоку Черновецького Денис Комарницький, відбудеться «легким переляком». Подейкують, що Комарницький, якого випустили з СІЗО «на підписку», найближчим часом отримає умовний термін, а може, навіть потрапить під амністію, адже в нього троє дітей. Колишня суворість «регіоналів» до Супруненка пояснюється просто – нічого особистого, тільки бізнес. Колишній зять градоначальника свого часу відхопив всі самі ласі шматки економіки столиці і їх необхідно було повернути під контроль «регіоналів». Тепер, коли з цим завданням впоралися, кажуть, що в Партії регіонів навіть можуть дати добро на балотування когось із братів Супруненків (нагадаємо, що Олександр Супруненко вже давно нардеп від ПР) по мажоритарці в Києві.

Точно не може скаржитися на долю і такий маловідомий публіці колишній заступник Черновецького по транспорту Валерій Миронов, який після того як покинув КМДА, зник зі столичної політики. Судячи з усього, ці півтора року він витратив на налагодження мостів з партією влади і фінансову підготовку до виборів. У підсумку Банкова може підтримувати Миронова, який буде балотуватися по мажоритарці в окрузі на Подолі. Судячи з усього, округ собі «пробила» і головна по «бабусям Черновецького» Алла Шлапак. Після розвалу «молодої команди» вона створила і очолила в Київраді фракцію «Соціальна справедливість» і на мерських виборах буде відповідати вже за роботу з «бабусями Попова». Хоча одного з найяскравіших представників команди Черновецького – Олеся Довгого – і витурили з секретарського крісла, але залишили в обоймі майбутніх мажоритарників. Зараз Олесь Станіславович продовжує обробляти близький йому Дніпровський район за допомогою традиційних продуктових наборів.

Вже давно на депутатський мандат розраховує колишній «гуманітарний» заступник Черновецького Віталій Журавський. На посаді заступника столичного градоначальника він взяв під контроль одразу кілька головних управлінь КМДА: освіти і науки, культури і мистецтв, з питань реклами, охорони культурної спадщини, з фізичної культури і спорту, у справах сім´ї та молоді. Після розвалу фракції Черновецького, він став у нагоді гаранту Конституції. У червні 2010 року Журавський був призначений на посаду штатного радника Віктора Януковича. У квітні минулого року Журавський заявив, що партія влади забронювала йому місце в списку. «Я – кандидат в народні депутати за списком цієї партії до Верховної Ради України. Не виключено, що в недалекому майбутньому отримаю мандат народного депутата і буду працювати в українському парламенті. Свій вхід до фракції Партії Регіонів в Київраді я просто формалізував», – заявив Журавський, пояснюючи перехід в «регіональну» фракцію.

А ось сама одіозна соратниця Черновецького Ірена Кільчицька заявила, що в політику повертатися не збирається. «Я не збираюся балотуватися ні в парламент, ні в Київраду. Я не перебуваю в жодній політсилі і не збираюся, хоча пропозиції були. Я успішний менеджер, і займатися політичною демагогією – не для мене. Я не була в політиці ніколи, працювала на керівних посадах в КМДА», – заявила в одному з інтерв´ю Кільчицька. Швидше за все, їй ніхто вже й не пропонує займається політикою. Деякий час вона побула під наглядом «людей у чорному», а зараз вона стала «штатним» викривачем своїх колишніх соратників по «молодій команді». Час від часу її витягують на люди, щоб створити інформаційний глас. Особливо дістається «карлику» Олесю Довгому.

Що стосується першого зама Черновецького Дениса Басса, то він зумів уберегти себе від проблем з правоохоронцями. Кажуть, під час роботи в мерії, він славився тим, що ніколи не ставив свій автограф на документах. Усі рішення він перекладав на свою «праву руку» Марину Погибко, яка тепер знаходиться в розшуку. Ну а сам Басс поки віддалився від політики. Однак не виключено, що він просто шукає нову «молоду команду».

Влад Руденко

chernoveckiy читати далі...