Рух «Третя Українська Республіка», ЗА чи ПРОТИ територіальних громад? Хто дасть відповідь?

tur                            (Оновлена стаття від 26.09.2013р.                                                      Чому виникала така потреба? 

Тоді ми писали. Країною крокує так званий опозиційний на той час , а нині видає себе за реформаційний і  багатообіцяючий проект  «Третьої Української Республіки».(«ТУР»).

           В час розчарувань в політиках, загально відомі телеканали примушують суспільство помітити оновлене  явище політичного бомонду.

          Україна дізналась про цей проект  влітку  2013 року в передчуття революції гідності і зараз знову закликає до активних дій. Чи не буде це новою хвилею остаточного знищення нації? Змушені відновити цю статтю, оскільки на сторінці Т. Стецьківа  з’явилось нове гасло заклик на чергову мобілізацію нібито патріотичних сил. Ми звісно розпочали дискусію і висловили свою позицію.

“4 березня(п’ятниця) проводимо в Києві (Нивки-холл, проспект Перемоги 84) установчу конференцію, яка започаткує процес створення широкого національного руху за суверенний розвиток України.
Запрошуємо до участі представників громадянського суспільства з усіх регіонів,експертні середовища,волонтерів,добровольчі середовища,відомих громадських і політичних діячів.
Метою майбутнього руху бачимо боротьбу за збереження,оновлення і розвиток української держави,збудованої на нових правилах,яка стане суб’єктом міжнародних відносин і одним з новітніх лідерів цивілізаційного розвитку.
Інструментом утвердження такої нової держави(третьої республіки) стане укладання громадянами України нового суспільного договору у формі прийняття нової Конституції спеціально обраними Конституційними Зборами.
Для досягнення такої масштабної і амбітної мети необхідно об’єднати,організувати і привести до осмисленої дії мільйони людей.
Цю роботу може виконати широка мережева полі лідерська організація рухівського типу,яка має ідею,володіє новітніми технологіями і здатна залучати всі необхідні ресурси.
Зараз саме той час,щоб розпочати таку роботу. ” Написав він колишній народний депутат УКраїни.

Але тепер докладніше зупинимось на передісторії нашого з ним спілкування.  

          Ось інформація про рух ” Третя республіка”  www.3republic.org.ua Чому б і ні! 20 травня 2013р. повідомила прес-служба Юрія Луценка: «Команда «Третьої Української Республіки» – це громадяни України, які відчувають свій обов’язок радикально змінити життя в нашій країні. Ми об’єднуємося, щоб відновити віру людей в те, що зміни можливі. Але на відміну від політичних партій ми вважаємо, що для цього треба змінити не тільки Януковича, але і систему, що породила його». Яскраво, амбітно та впевнено. Розкручений бренд, яскрава обкладинка.  Згодні? Аналітика журналістських статей  беззаперечно  додає реклами та сприйняття на позитив.

Ось деякі з них. «Третя Республіка Луценка»

Маленький” недолік Третьої республіки Володимир Ференц, Івано-Франківськ, спеціально для УП  та ін….)

І нам, пересічним громадянам, так  хотілося  вірити в правдивість бажання лідерів  впровадити в країні європейські стандарти , реформувати міліцію і пропустити кожного через детектор брехні,   перезавантажити  суди, відновити економіку, демократизувати освіту, впровадивши справжні духовні цінності і, не дай нам Боже, ще раз на собі відчути наслідки чергового політичного  лохотрону:   остаточне знищення української нації, що здійснюється як кабінетами  теперішньої влади  так і  красномовними ораторами опозиції. ( Дивно ,але ці рядки я писала ще до революції і нагадую, що я просто оновлюю її для розуміння процесу 2016 року. Наче не було Майдану не було НЕБЕСНОЇ СОТНІ. Так,  їх вже не має. А вони є і знову кличуть нас на якісь дії. А тоді я писала не розуміючи  технологій, просто писала серцем.) 

Залучивши  молодь  до агітаційної роботи, надавши яскраві національні  стрічки,  використавши  народну мудрість про істину «устами младенца»  крутиться  сумнів про справжність намірів та праведність підходу. Чомусь на серці відсутній спокій. Посилання на авторитета опозиції і недоведену фактами повну підтримку  Ю.В. Тимошенко особливо бентежить.  В дискусіях свідомих українців  лунають питання: невже з такими дорогами, розкраденим майном та землею нас пустять в облаштовану добробутом Європу? Відповіді позитивної не находимо тому і заявляємо: відчуваються чергові солодкі байки  для наповнення інформаційного простору і для відволікання населення від чергових заходів уряду на  «покращення». В свідомості одна єдина думка: «От би зустрітись і спитатись особисто про те диво засобів та знарядь, яким вони збираються  виконати  омріяну  програму?»

І тут радість! Бажання особистого спілкування  реалізував унікальний і навіть неправдоподібний випадок для мене, як київського   непримітного  опозицією громадського діяча.  Римма Білоцерківська, лідер нашої  партнерської  організації в проекті  відновлення Конституційного ладу в Україні у відповідності до Конституції через створення  самоврядних територіальних  громад, в якості  спікера запрошена  на зустріч з командою лідерів руху «Третьої Української республіки» ( Ю. Луценка та Т. Стецьківа) та опозиціонерів львівської області.  Громадський рух «Вільний простір», який вона очолює, разом з Асамблеєю громадських організацій малого та середнього бізнесу  і ряд інших правозахисних організацій вже не тільки інформують,  а надають підтримку в практичному створенні громад Україною, що в  спільно баченні з нами дасть, і навіть без використання детектора брехні,  правові засади формування нової країни  – республіки – справи громад.  Саме на цю дату вони зорганізувались для проведення Всеукраїнського  Автомайдану,  який з 15 вересня розпочався з Іванофрнківщини. ( Ото було вражень, емоційної  підзарядки, підсилення віри в єдино можливий правовий шлях порятунку країни! Але про все те у наступних поміркованих  відеозвітах та описах нашої подорожі  Україною з авто майданом  на нашому сайті.)

А  14 вересня в м. Дрогобичі ( Львівської області)  ми в якості подарунка долі  стали свідками дискусії – круглого столу «Місцева територіальна громада як ефективний інструмент впливу в публічній сфері».  Тільки чомусь захід цей на сайті «ТУРУ» навіть у фото не відображений. А на самій дискусії розмова була про будь що:  про самоорганізацію, про мобілізацію опозиційних сил, про виведення мільйонів на вулиці, про відсутність фінансування ,а по деяким джерелам воно в наявності в 100 тис. у.о. на проведення чергової революції мітингарів під гаслом європейської інтеграції

Спробуємо розкрити завісу навколо цієї події і надати  відео матеріали деяких суперечок учасників.  Опозиційні депутати місцевих рад  львівської області задавали питання, а  Ю. Луценко та Т. Стецьків  не мали здивування навіть на той факт, що земля нікому не належить. Тому як завжди, закликаємо до пильності всіх спостерігачів та потенційних виборців і до особистої відповідальності перед майбутнім України польових командирів Ю. Луценка, Т. Стецьківа та патріарха представленого вам  руху  Володимира Філенка http://file.liga.netperson/298-vladimir-filenko.html приймати участь в створенні самоврядних громад у відповідності до Конституції,  що розпочатий підприємцями малого та середнього бізнесу і свідомими колами інтелігенції . Запрошуємо до нашого загалу і не радимо зволікати,  бо не лише перед нами звітуватись прийдеться, а перед народом України.

Виступ Р. Білоцерківської за круглим столом розпочинався з відповіді на питання,які я впевнена турбують і багатьох з вас.

Поради правозахисника як захиститись опозиціонеру

Далі  доцільність територіальних громад  Р.Білоцерківська викладала на основі  концептуально – правових засад процесу.

Територіальна громада як власник в контексті

“ТРЕТЬОЇ УКРАЇНСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ»

Питання і відповіді  практика  створення громад – власників в Україні.

На завершення столу  ділився досвідом як найкращим зразком проведеної самоорганізації в м. Києві голова ОСН «Березняки – Тельбін» В. Гуманенко. В його виступі вбачаємо лобіювання самоорганізації населення замість мотивації учасників круглого столу до створення територіальних громад.  Цікаво зрозуміти чому так сумнівається доповідач щодо становлення громади власника і зводить її існування лише до форми затвердження статуту? Спробуємо розібратись.

В.Гуманенко  популяризує ОСН замість територіальних громад в Києві.ч.1.

В.Гуманенко  популяризує ОСН замість територіальних громад в Києві.ч.2.

Заключне слово екс-міністра МВС знову було зведене до політичних передвиборчих організаційних  вказівок, де ні слова про територіальні громади. Шкода це чути, але те і маємо.

Ю. Луценко, чи будуть в Україні територіальні громади власниками?

Аналізуючи дискусії та невизначеність керівників держави, депутатського корпусу, лідерів політичних блоків  щодо виправлення помилок накоєних за 22 роки незалежності, стає цілком зрозумілим, що  з кожним  днем ця тема буде набувати резонансу та розголосу і ставити перед  «Третьою Українською республікою» зрозуміле питання поставлене в назві зазначеної  теми. Відповідь на питання буде вирішувати відношення громадськості до нового розкрученого руху.  Саме на Ю. Луценка ми покладаємо відповідальність зробити заяву,яка переверне Україну з голови на ноги і відновить державу у відповідності Конституції і всіх проголошених їми гасел. Не стрічками , не освіченою молоддю, а у гурті з практиками Р. Білоценрківською, І. Гурняком, голів новостворених територіальних громад  України, залучивши найдемократичніших своїх партнерів у складі громадських рухів  «1 грудня», «Сила людей»,  «Воля», «Чесно» та партії «Демократичний альянс» ми переможемо кризу права, економіки  та моралі. Європейська інтеграція буде не лише бажаною та доцільною, але і досяжною.

Доповнити залишилось лише одне. Ви нас тоді не почули. Може зараз зміните вектор своїх дій в бік реалізації діючої Конституції України, а не створення нової. Радимо не робити цього.

Голова правління ГО « Самоврядна громада»

координатор оргкомітету

по встановленню конституційного устрою в Києві

суспільствознавець,

Інна Плотнікова>

 

1 коментар до “Рух «Третя Українська Республіка», ЗА чи ПРОТИ територіальних громад? Хто дасть відповідь?

  • Березень 3, 2016 о 16:12
    Permalink

    Змушені були залишити коментар у ФБ наступного змісту “І це все на що здатний центр політико правових реформ? (( Чи не спадає Вам, пане Тарас, на розум думка залишити в спокої українский народ,якщо ви такі висновки зробили з круглого столу, – «Місцева територіальна громада як ефективний інструмент впливу в публічній сфері», на якому ми разом з вами були в Дрогобичі Маю відновити матеріали у відповідності до подій сьогодення і продемонструвати всю дискусію і передісторію поглядів на всі ваші дії. Сподіваюсь, що ви всі будете зважені в своїх проектах і відчувати рівень відповідальності перед Україною. http://vyhid-e.org.ua/?p=135

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *