Час будувати нову державу для миру, процвітання та злагоди

             вечріній Київ Напередодні Дня незалежності  кореспонденти газети «Вечірній Київ» для пересічних киян прорвали інформаційну блокаду щодо механізму  створення територіальних громад –  власників і суб’єктів публічного права,  опублікувавши з нами   інтерв’ю

http://www.eveningkiev.com/ua/19112/art/1408602333.html

 Поширений варіант  надаємо нижче.

– Пані Інно, скільки років працює громадська організація «Самоврядна громада» ?

–  Наша організація одержала юридичний статус у 2010 році після того як був тривалий досвід правозахисної роботи у складі ініціативної групи по захисту прав киян від незаконних забудов. Створення ж ГО почалося з громадського протистояння, яке розгорнулося навколо парку ім. Малишка для того, щоб його зберегти.

– І тоді ви очолили цей рух?

 – Я була в складі ініціативної групи і брала на себе відповідальність складати листи, домовлятись про зустрічі ініціативної групи з чиновниками, забудовниками. Мені було це робити легко. По-перше, за фахом я викладач суспільних наук, тому добре знаю, як має формуватися суспільний сектор і як має будуватись громадянське суспільство. В свій час, викладаючи політологію,   я переконувала своїх студентів, що  змінювати і впливати на політику громадськість не лише має право, а і зобов’язана. Деякі з моїх учнів говорили, що це якась романтична і не реальна ідея, адже в житті вони бачили інше життя. А по-друге, у 2009 році в районі, де я мешкаю, розпочалася боротьба за збереження парку ім. Малишка. Тоді ми зібрали три тисячі підписів, але на них ніхто не звертав увагу.  Люди сім місяців чергували у наметах. Так звані «правозахисники» – юристи за дорученням кабінетів влади  навмисне нас тягали по судах, затягуючи справи на судових засіданнях в надії, що ми відмовимося від своєї позиції і втомимось боротись з системою.  До нас підходили представники політичних сил, депутатського корпусу і робили собі піар на цій справі, а люди, які насправді захищали парк і вимушені були там ночувати, залишались в тіні. Час дійсно вплинув на те, що багато активістів втомились від боротьби.  І тоді, для того, щоб діяти більш ефективно, ми створили об’єднання громадян, яке вже мало юридичну силу. Завдяки спротиву людей зелена зона парку була збережена і будівництво  бізнес споруди не допустили, хоча частину дерев була  знищена. Також нам вдалось закрити рейдерську парковку  на перетині вул.Жмаченко і Миропільскої, ускладнити і навіть не допустити три забудови на прибудинкових територіях. Звісно не все вдається; бізнес зрощений з органами правопорядку, чиновниками, але успіхи є і при малій кількості активістів.

– Після таких, хоч і невеликих перемогах ваш досвід успіхів переймають кияни?

 – Так.  Спочатку ми навчались  в  успішних активістів і правозахисників. Аналогічно і  нам вдалося вплинути на свідомість багатьох киян і переконати їх у тому, що громада – це велика сила. Люди почали звертатись до нашої організації з багатьох болючих проблем дніпровчан: з приводу «Куликова поля», забудови авто кооперативу «Дніровський», Радужного масиву,  де забруднювалось озеро і проводилась забудівля зеленої зони та інших питань. Шкода що переважно люди намагаються звертатись до депутатів, а не відстоювати свої конституційні права самотужки, що діє успішніше. І все ж таки вони почали отримували від нас рекомендації щодо прискорення самоорганізації на своїх локальних територіях щоб мати представницький орган згідно Закону «Про органи самоорганізації населення» 2001року,  за нормами якого громаді закріплено право бути органом контролюючим чиновників, про що не  повідомляється широким колам громадськості, тому бізнес і чиновники не мають законного стримуючого фактору і тому створюють нам складності життя.

– І яким чином ви  вирішуєте проблеми,  чи намагаєтесь вирішити?

– Починаємо в першу чергу з діалогу. Ми визначили, що в нашій організації повинна бути тільки конституційна площина діяльності: зустрічі з представниками влади, круглі столи, переговори. Але хочу наголосити, що крім влади, треба вести діалог також з представниками бізнесу, які ведуть забудови, що є на даний момент найбільш важливою проблемою. Адже вони спокушуються на частку неподільного національного багатства киян, а саме землі, найбільш важливої цінності в столиці.  Потрібно розуміти, що ми з ними знаходимось в одному статусі – громадяни України – власники і тому теж зацікавлені у тому, щоб виконувались закони України для всіх однаково.  Ми прагнемо до Європейських стандартів, а там саме такі правила життя.  («правила гри» категорично проти визначення як гра..) Але тиск корумпованих владних кабінетів на бізнес надзвичайно великий і тому вони тиснуть на громадян, не звертаючи уваги на їх права. На таку поведінку рейдерів – забудовників в громадській правозахисній роботі можна використовувати такі форми як акції прямої дії, протести. Ці всі методи  дозволені за законодавством,  але найголовніший метод захисту всіх конституційних прав громадян України, який визначений Конституцією України – це реалізація  механізму  створення територіальної громади, як власника  і суб’єкту публічного права. Рішенням зборів територіальної громади ( швидше це можна досягти через рішення ОСН) можна  відмінити рішення будь-якої владної структури і в тому числі КИЇВРАДИ. Така вимога 6 ст «Європейської хартії місцевого самоврядування» ратифікованої в Україні в 1997р..

–       Тобто щоб відмінити рішення Київради, треба створити територіальну

громаду?

– Ні,  процес створення тер громади не одного дня і є перспективним завданням українців всіх 26 тисяч адміністративно – територіальних одиниць в 24 областях нашої єдиної України. Оскільки цього  не було проведено  всі роки незалежності, тому в нашу країну і прийшла революція і війна. Утворивши тер громади – власники по всій Україні, ми всі українці зможемо  змінити  корупційну систему.

Для відміни незаконного рішення Київради (, а вони до речі у питаннях відчуження та приватизації майна є всі незаконними) законодавство дозволяє провести збори за місцем проживання і рішенням зборів утворити ОСН  орган самоорганізації населення – комітет мешканців ( будинку, або вулиці, або краще мікрорайону)  ( Закон України « Про ОСН»)  і рішенням 50 %+1 голос відмінити те зухвале рішення, яке порушує права громадян України – власників локальної території.

– Що Ви маєте на увазі коли говорите що більшість рішень Київради була нелегітимною. Чому?

Справа в тому, що шляхом громадського розслідування прийнятих Київрадою рішень нам з відповіді фонду держ майна стало відомо, що така установа як КИЇВРАДА  не має засновників. Це доводить, що всі її рішення були незаконними і нелегітимними.  Ми рішеннями зборів територіальних громад районів у столиці не передавали  комунальну власність у розпорядження Київради, тим більше в його продаж, що привело до жебрацького становища бюджет столиці і в цілому країни. Тобто обираючи депутатів Київради на виборах, ми наповнювали списками не легітимно створену структуру.  За Конституцією України ми через делегування  своїх довірених громадських представників на збори тер громад, на яких  мали в кожному районі  столиці прийняти   статут тер громади – власника, обрати свої підконтрольні громаді  органи влади ( виборчі дільниці,міліцію, прокуратуру, суд, виконком районної ради)  і відповідально господарювати в районі, примножуючи майно та бюджет столиці. Так на превеликий жаль не сталося. Тому всі органи держаної влади у нас існують як суб’єкти господарської діяльності і зареєстровані на паспортні дані посадових осіб, що створює безвідповідальність їх перед громадами. За таких умов у нас є вихід лише один:  змінити  своє життя і привести його у відповідність до Законів України. Цю вимогу до кабінетів влади має висловлювати кожний киянин.

– Отже Ви радите створювати територіальні громади і на зборах створювати підконтрольні громадам державні органи влади?

– Так, але я раджу так діяти тому, що  від нас вимагає  таких дій Українське законодавство. Ми всі є громадянами, власниками  національної держави, неподільного національного багатства, яке досягалось працею наших  дідів та прадідів.  Власність вимагає бути дбайливими і відповідальними  господарями. Лише зафіксувавши власність за територіальними громадами в статутах районів ( реєстрах власності районів)  ( не відбираючи її у якісних, успішних  і екологічних підприємців) можна примножувати національне багатство, контролювати чиновників і це одночасно  забезпечить процес люстрації та перезавантаження влади. Вимоги МАЙДАНУ лише за таких умов стануть реальністю.

–       Яке законодавство гарантує законність цих дій по реалізації  загальнодержавного проекту – створення територіальних громад – власників і створення конституційних державних органів?

–       Детальний та покроковий механізм створення, аналіз законодавчої складової процесу я надаю на сторінках нашого громадського сайту ГО «Самоврядна громада»  в статті http://vyhid-e.org.ua/?p=1137  в статті «СІМ КРОКІВ» створення територіальних громад районів столиці, які відведуть війну та смуту.»  Зараз для читачів Вашої газети зазначаю конкретні статті.

 Конституція України Статті 13,14,95. Розділ XI МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Статті 140, 141,142,143,144.

ЄВРОПЕЙСЬКА ХАРТІЯ місцевого самоврядування, ПРЕАМБУЛА

п.8 ч.1 , ЧАСТИНА I, Статті 2, 3, 6

ПОСТАНОВА Верховної Ради України

Про затвердження Положення про загальні збори громадян за місцем проживання в Україні I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ Статті 1, 2,3

II. КОМПЕТЕНЦІЯ ЗБОРІВ Стаття 6.

III. ПОРЯДОК СКЛИКАННЯ І ПРОВЕДЕННЯ ЗБОРІВ Стаття 8, 9,10,11,12

IV. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ Стаття 15.

Цивільний Кодекс України ст.2, 318,316,317

– З чого потрібно починати створення територіальних  громад? Як до того прийти коротшим шляхом?

 –     Я сказала, що чинне законодавство дає нам всі підстави само організовуватись в територіальні громади – власники і суб’єкти публічного права, чого не хочуть і бояться олігархи і залякують цими процесами бізнес. Однак іншого шляху наведення порядку в країні не існує і нам його потрібно пройти будь за яких умов.  Потрібно само зорганізуватись на локальних територіях і провести вибори громадських представників, щоб вони зібрались на зборах територіальної громади кожного району столиці окремо.   Для прискорення процесу варто дізнатись в КМДА або в районній державній адміністрації чи не існує ОСН на локальній території ( будинку, .вулиці, мікрорайону) і чому він не ініціює створення територіальної громади власника для мешканців всього району. Якщо такий ОСН існує і ігнорує цей процес, то потрібно негайно люструвати ( переобрати ) керівництво того ОСН, оскільки він не відображає ваших інтересів і слугує,  захищає злочинну систему. Сформувавши по всьому району ОСН(и) і легалізувавши їх шляхом повідомлення в КИЇВРАДІ  ( як те прописано в законодавстві)  ви можете,  зібравшись на збори голів ОСНів,  створити тер громаду району – власника, оприлюднюючи всі їх рішення, висвітлюючи їх через можливості ЗМІ, Інтернет мереж, адже ці процеси пов’язані з реєстрацією власності за громадами. Кожний громадянин має свою частку в тій власності.

В Дніпровському районі наразі існують ОСНи? Чи ваша діяльність та ініціативи підтримуються ОСН  Дніпровського району?

– Так. В Дніпровському районі існують  ОСНи. Нажаль всі вони, отримавши наше (ОСН Комітету мікрорайону Комсомольський  «Пробудження» та ГО «Самоврядна громада»  ) звернення про законодавчу ініціативу створення тер громади власника і суб’єкта публічного права  в Дніпровському районі його повністю проігнорували  Але незважаючи на це наш район іде в авангарді руху по створенню територіальної громади в столиці, оскільки в нас налагоджений діалог і  Дніпровська адміністрація погодила нашу освітню діяльність по інформуванню населення, надали приміщення за адресою вул. А. Малишка 25 в актовій залі ЖРЕО 411. Але ми розуміємо: одного району не достатньо для того, щоб навести лад у столиці. Тому ми проводимо навчання щодо самоорганізації і самоврядування для всіх киян, оскільки  це головна мета нашої організації.  Щочетверга з 1 вересня з 10.00 до 13.00  ми запрошуємо на безкоштовні благодійні  семінари по цим питанням.  Чекаємо всіх бажаючих змінювати систему і надаємо консультації за телефоном (044) 360-15-19

.– Які ще громадські об’єднання киян близькі вам по духу?

 Надзвичайну допомогу, спільні проекти маємо з ГО «Правовий простір», ГО «Громадянське суспільство», «Суспільний договір» в частині створення тер громад, роз’яснювальної інформаційної діяльності. Разом ми робимо багато спільних справ. Разом ми ходимо на прийоми до чиновників і навчаємо їх законодавству, пропонуємо програми щодо реформування місцевого самоврядування. Віримо , що чиновники дійдуть до того стану, що запропоновані нами пропозиції, викладені на сайтах цих Го стануть основою кардинальних і позитивних демократичних змін в Україні.  За допомогою правозахисника Голови ГО «Правового простору» Р. Білоцерківської ми готуємо запити до КМДА і Державного фонду майна щодо незаконних  забудов,  на які влада вимушена давати відповіді на кшталт «ця земля нікому не належить». Такі документи, які є доказом того, що земля в Києві роздавалась з порушенням закону, є підставою для того, щоб боротися далі, формувати свої національні органи державної влади.  Крім того, що ми боремося з беззаконням, ми пропонуємо конкретні проекти. Приміром що стосується парку ім. Малишка ми запропонували проект його відродження – із фонтаном і зеленими насадженнями і до нас залучаються екологічні та природоохоронні організації.

– Яке завдання ви вважаєте першочерговим у справі розбудови державності, зокрема у Києві?

 – Завдання номер один – сформувати державні органи через механізм створення територіальних громад. В Україні вже діють біля 60 територіальних громад. Як показує досвід їх роботи, представники влади, усвідомлюючи свою фінансову та кримінальну відповідальність  переходять працювати до громад за власним бажанням, адже вони теж втомилися від безладу і корупції.

Багато років ми обирали владу і довіряли їй, але справжньої незалежної держави так і не отримали. Нині необхідно усвідомити, що влада – це ми, громадяни. Нам вона належить не один день  на чотири роки під час виборів, а протягом життя. За владу не треба боротись, використовуючи зброю.  Її просто треба взяти і ефективно використовувати, думаючи про наступні покоління. Ми цьому навчаємо.  Навчаючи суспільство, ми наближуємо правову, соціальну державу. Чим більше стане людей в цей простір, тим швидше доведемо, що Україна найкраща в світі країна.

На завершення можу сказати: кияни, відзначивши 23 день незалежності України будуйте державу  за Конституцією, і вона відновить свій правовий  і соціальний статус.

Перемоги та миру українському народу!

 

 

 

1 коментар до “Час будувати нову державу для миру, процвітання та злагоди

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *