Бійки в системі ЖКХ – симптоми довготривалої хвороби. Лікувати – нам.

423261_300_0Нещодавно, 18.07.2012р  звістка про бійку в ЖЕКУ № 403 облетіла ЗМІ, Інтернет та соціальні мережі, мала не абиякий резонанс та коментарі на подвір’ях Комсомольського масиву в Дніпровському районі м Києва. Чого б і не так, коли фізичною розправою скористалася   відома у Дніпровському районі м. Києва,  член «Партії Регіонів», сама керівниця установи – Найдьонова Г.А.(Для довідки :  в минулому мала наміри створити ОСН «Комсомольський» та для подачі документів особливої державної важливості в Київраду підробляла відмітки  погодження цього заходу громадою масиву. Та й подала…. Ну, то вже інша цікава справа для журналістського або громадського розслідування діяльності  «Блоку Черновецького», членом якої вона була на той час. ) Поки що пропонуємо свіжі цікаві факти із інтернет видань з цього приводу http://gazeta.ua/articles/np/_nachalnicya-stolichnogo-zheku-pobila-divchinu-cherez-zapitannya-pro-opalennya/446311

http://kyiv.comments.ua/news/2012/07/19/125651.html

http://www.newsru.ua/ukraine/20jul2012/gekjur.html

http://www.unn.com.ua/ua/news/829949-u-spravi-pobittya-geurnalistki-nachalnikom-kiyivskogo-geeku-trivae-doslidcha-perevirka/

Прикра  ситуація, але чудово що люди замислюються про необхідність змін.

А мінятись як ?

На ОСББ?

Чому б і ні, коли побачиш зразкове та затишне на масиві ОСББ «Миропільска -39», яким керує досвідчений господарник – Ганжа Д.І. Воно то так,  аби не знати «формулу його успіху». Так, європейські газони та яскраві козирки, порівняно з комунальними будинками  охайні під’їзди та  прибрані подвір’я. Але за цим всім прихована надзвичайно трагічна історія  існування самого інституту ОСББ, як форми самоорганізації киян одного будинку. Ця історія прагне вивчення всіх її багатогранних сторін, оскільки нам всім прийдеться приймати одну єдину запропоновану державою  форму обслуговування  своїх квартир з обовязковою передачею їх на обслуговування якоїсь установи. Щоб знати про небезпеки та ризики такого об’єднання і розповімо що сталося.

А сталося те, що одного вечора, рівно за місяць  до випадку в Жеку,  ( неначе домовились)    17.06.2012 о 23.00, по вул. Миропільська 39, під час виконання професійних обов’язків на консьєржа Поцелуєву А.Є. напала  член правління ОСББ, гр. Яковлева  Раїса Анатоліївна, що мешкає в цьому ж парадному.  Вона нанесла пивною пляшкою удар по лобовій частині голови, погрожуючи при цьому вбити. В результаті консьєржу, що працює більше 5 ти років на одному місці, було завдано черепно-мозкову травму з розтином на лобній частині і втратою  крові.

Мешканці, що були свідками бризькаючих кровью на стіни та на підлогу  ран,  допомогли викликати швидку, міліцію. В особистій розмові з міліцією Яковлєва  визнала факт нападу та побиття консьєржа, але  і від намірів виживати консьєржа не відмовилась. Та і чому відмовлятись, якщо активно підтримується  правлінням ОСББ, що керується старими методами затикання рота всім, хто хоче знати більше ніж йому дається.     А ті,  хто задають незручні питання про діяльність ОСББ піддаються наклепам та образам. Спроба активістів через дошки об’яв  інформувати мешканців про справи самоорганізації на масиві, про перемоги в правозахисній сфері  коштувала консєржу звільненням з роботи. Цього було не достатньо і розпочалось витравлювання наступного консьєржа.

Цікаво в цій історії знати реакцію правоохоронних органів на небезпечну для киян поведінку  правопорушниці. ( Доречи скарги на її поведінку були не одноразові…)Пропонуємо  уривок з заяви потерпілої у міліцію після відмови їй в порушенні  кримінальної справи.

«Наряд міліції і бригада швидкої допомоги приїхали через 10-15 хвилин і зафіксували факт порушення громадського порядку, нанесені мені травми, осколки від пляшки, свіжа кров на моїй голові і тілі, а так само на підлозі в приміщенні консьєржів (фотографії додаються). Бригада швидкої допомоги надала мені першу медичну допомогу, а наряд не став застосовувати застережні заходи до гр. Яковлевої аргументуючи тим, що вона не проявляла до них ознак агресії, але пообіцяв передати заяву дільничному інспекторові.

Наступного дня, 18.06.2012 я звернулася до Київського міського бюро судово-медичної експертизи за адресою м. Київ, пров. Бондарський, 7а із заявою про зняття побоїв, оскільки у мене боліла голова і був сильний розтин (акт №3187 від 18.06.2012).

Моя заява про розслідування нанесених мені тілесних ушкоджень з боку гр. Яковлевої P.A. було розглянуто Дніпровським РУ ГУ МВС України м. Києва і 26.06.2012 мені було передано Постанову про відмову в порушенні кримінальної справи (в/м 11049, копія додається) на підставі відсутності порушення факту громадського порядку і мого медичного огляду.

Вважаю, що обидві підстави не відповідають дійсності, оскільки факт порушення порядку зафіксований нарядом міліції, бригадою швидкої допомоги, мешканцями парадного , консьєржами другого парадного. Акт мого медичного обстеження знаходиться у Київському міському бюро судово-медичної експертизи.»

Чекаємо правомірних дій від органів МВС на основі звернення. Зазначаємо – справа знаходиться і в прокуратурі.

Однак нам, пересічним мешканцям цікава і позиція правління ОСББ, яке більше 5 років без зборів керує будинком з достатнім резонансом і має далеко не зразкову репутацію. (http://partiya-sud.org.ua/files/all_gazeta_sud_03_ua.pdf – стаття на 3 сторінці єдиного видання, що  зголосилося освітити історію  протистояння  населення за самоврядування, то була партійна газета «Суд» Політичної партії «Самоврядна Українська держава». Вони знають сенс самоврядності тому і  розповідали про наші правозахисні наміри та дії.)

12.07.2012 на розширеному засіданні правління ОСББ «Миропільська 39», на якому були 5 членів правління та 7 мешканців першого парадного, що були свідками системної агресивної поведінки по відношенню до консьєржів,  гр. Яковлева Pаїса Aнаталійвна підтвердила свої наміри щодо подальших погроз  на бік консьєржа і категоричну заяву на цьому не зупиниться. Правління в цій справі спокійно спостерігали за висловами своєї членки і впевнювали у необхідності звільнити місце консьєржа. Чому б і не так. Все вкладається в логіку міркувань: звільнимо ще одну небайдужу і зовсім всі затихнуть. Адже  приборкання свідомих мешканців, що багато хочуть знати,  одна з пріоритетних завдань правління ОСББ. Незважаючи на позицію мешканців, що вимагають залишити консьєржа на робочому місці, правління продовжує виживати консьєржа, натравлює на неї інших консьержів, підбурюючи збирати підписи. Мешканці першого парадного тримають спротив всіма засобами, пропонували  вирішити питання миром, однак ні.

Останнє слово, розуміємо за законом, але закон буде говорити мовою права та справедливості лише тоді, коли не буде байдужих людей  до свого життя і життя дітей, коли не  будуть боятись висловлювати слово правди пересічні кияни, витримуючи при цьому норми людської моралі.

Ми своє слово сказали і проводимо відповідні правозахисні  дії. Радимо і вам бути пильними і зацікавленими в правді.

Будьте героями – переможцями в захисті своїх законних прав!

ГО ” Самоврядна громада”  за свідому самоорганізацію, правову державу та громадянське суспільство.

 

 

 

 

Фото потерпілої.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *