Через пробудження до проектів самоорганізації та процвітання

siyanie_serdcaМайбутнє мікрорайону будемо досягати через вирішення питань  самоорганізації населення  в реалізації проектів громадських ініціатив, через вивчення думки мешканців, досвідчених практиків, фахових юристів. Проекти будемо реалізовувати у наступних сферах:

1. Комунальне господарство. Як сприяти покращенню благоустрою території проживання та утримання житлово-комунального господарства? Як створити Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) гарантуючи збереження права власності на своє приватизоване житло та мати якомога більший вибір обслуговуючих компаній? З чого складаються та якими мають бути тарифи за комунальні послуги, як боротися за справедливість у цій сфері?

2. Екологія. Як відновити страчені зелені зони у первинній красі ? Як силами громадськості сприяти чистоті навколишнього природного середовища? Як організувати вивіз сміття з нашого масиву? Як боротися проти промислового забруднення у районі? Як організувати і коли використовувати громадське прибирання простору нашого проживання?

3. Економіка та підприємництво. Як сприяти зростанню економічної ефективності (розвивати підприємництво та кооперацію, залучати інвестиції, розвивати ринок праці…)? Як соціальне підприємництво поставити на службу громаді? Збут і переробка сільськогосподарської продукції. Ремесла. Як розвивати ринок послуг?

4. Соціальний захист. Як вирішувати соціальні проблеми своїми силами? Догляд за дітьми, пристарілими, інвалідами, ветеранами, які проживають у нашій громаді. Організація громадських робіт для безробітних.             Як заробляти кошти для оплати соціальних ініціатив?

5. Інформація. Звідки отримувати суспільно-політичну інформацію та що з нею робити? Як організовувати вивчення досвіду інших громад і поширювати його?       Як отримати доступ до Інтернет і що з ним робити? Як налагодити випуск своєї  газети-інформаційного листка?

6. Освіта. Чим громада може допомогти школі? Як силами громадськості сприяти якісній, сучасній освіті дітей? Як створювати та організовувати роботу батьківського комітету школи? Як боротися з шахрайством в освітній сфері?  Що таке «народна школа» та як її організувати? Як сприяти профорієнтації випускників та підтримувати таланти?

7. Духовність, культура та творчість громади. Духовне відродження громади запорука її процвітання. Де і як піднімати духовність людей? Як організовувати дозвілля, розвивати самодіяльну культуру, творчість громади? Хор, молодіжний ансамбль, танці, кіно, золоті руки громади.

8. Здоровий спосіб життя та спорт.  Як сприяти поширенню здорового способу життя? Як залучати молодь до спорту та організовувати спортивні змагання всередині громади і між громадами?

9. Охорона здоров’я. Як сприяти якісному медичному обслуговуванню жителів нашої громади? Поширення медичної інформації, організація  диспансерного медичного обстеження. Забезпечення дешевими та якісними медикаментами.

10. Громадський   порядок,  розв’язання   конфліктів.  Як забезпечувати громадський порядок і здійснювати профілактику злочинності? Власні можливості та співпраця з міліцією. Створення ДНД. Виборний «громадський суддя»..

11. Може бути вами запропонований оригінальний напрямок нашої з вами діяльності.  Запропонуйте, опишіть свій досвід, і люди підхоплять і розів’ють Вашу ініціативу.

Спільний результат – згуртована спільними діями громада людей, які вміють довіряти одне одному і попри різницю у поглядах бачити спільну мету, будь що її  досягати.  Спільні дії людей, здатних чесно і самовіддано працювати для своєї маленької батьківщини. Таких людей не підманеш передвиборчими обіцянками та гаслами.  Вони не дозволять фальсифікацій виборів, навіть якщо право на фальсифікацію буде встановлене законом.

Такі люди не потерплять у владі зайд і пройдисвітів, призначених „згори” будь- якими політичними силами. Такі люди насправді примусять працювати на себе так званих „слуг народу” – депутатів, чиновників і суддів.   Такими людьми будемо  ми з вами, мешканці мікрорайону,  господарі на локально взятій окремій території житлового масиву «Комсомольський», який з часом перетвориться в мікрорайон «Пробудження»  і стане прикладом  для  повторення в інших мікрорайонах, кварталах та будинках  Києва.

Організаційна  структура ради самоврядування 2005 року, яка неофіційно  діє до теперішнього часу (Схема 1 + Коментар )  незважаючи на її розформування, буде замінена на систему самоорганізації у відповідності до Закону України «Про ОСН» та реалізації рішення Київради від 14.07.2011р. № 372/5759 про дозвіл на створення ОСН «Комітет мікрорайону Комсомольський «Пробудження», яка  розроблена особисто у відповідності до  повноважень Згідно Закону України « Про ОСН»  ГО  «Самоврядна громада».  ( Схема 2 ОСН КМК «Пробудження»)

 

Будь-який громадянин України може стати учасником проекту, якщо підтримує принципи, на яких він створюється і якщо він готовий брати в ньому посильну участь. Для того щоб стати учасником проекту, достатньо щонайменше почати обговорення запропонованих кимось чи своїх пропозицій, що-до його розвитку в конструктивному руслі.

Для цього потрібно зареєструватись на форумі чи надіслати листа з пропозиціями.

 

Також можна долучитись потенційно, склавши заявку й надіславши її листом на адресу адміністрації проектів ГО. Таким чином заповнивши майбутню вакансію, що може виникнути в ході розвитку проекту. Лист повинен бути складено за такою формою

– посилання на вашу поштову скриньку, за яким можна з вами зв’язатися

– місце проживання, як мінімум вулиця та будинок

– вказати вид вашої діяльності ;

– якщо маєте можливість і бажання запропонувати практичну допомогу з розвитку проекту, то викладіть в цьому пункті свої пропозиції.

 

Якщо у вас є пропозиції або зауваження по розвитку проекту, чи по оформленню сайту, ви можете повідомити про це на форумі, або безпосередньо надіслати листа Головному Координатору. Всі конструктивні пропозиції будуть розглянуті й залучені по відповідним напрямкам, про що обов’язково буде дана відповідь

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *