НЕ ДОЗВОЛЬ НАРОДНИМ ДЕПУТАТАМ СПОТВОРИТИ ЗАКОНОПРОЕКТ № 8474!

osbb1Ми підтримали відкрите звернення досвідченої громадськості сфери ОСББ щодо законопроекту № 8474 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ОСББ”,  доєднуємося до ініціативи. Ми не будемо осторонь. Ми на собі відчули: “крайні хати горять першими!”

Голові Верховної Ради України

Литвину В. М.

Голові Комітету з питань будівництва,

містобудування і житлово-комунального господарства

і регіональної політики

Рибаку В.В.

Шановний Володимире Михайловичу!

Шановні народні депутати!

 

23 лютого 2012 року  вдруге безпідставно був знятий з розгляду Верховної Ради України проект Закону України № 8474 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єднань співвласників багатоквартирного будинку”, розроблений на виконання доручення Президента України від 13.10.2010 № 1-1/2427 у частині удосконалення нормативно-правової бази щодо створення і функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та отримав схвалення Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування, ЖКГ і регіональної політики. Цей законопроект був прийнятий за основу ще 7 липня 2011 року. Протягом восьми місяців всупереч регламенту Верховної Ради здійснювалися спроби різними народними депутатами спотворити проект закону № 8474, пропонуючи норми, які не сприяють розвитку ОСББ.

Ми, представники громадських об’єднань та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, надзвичайно стурбовані відкладенням прийняття життєво важливого закону для ОСББ.

З метою запобігання спотворенню проекту Закону України № 8474 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єднань співвласників багатоквартирного будинку”, пропонуємо Вам редакцію законопроекту, яка не суперечить регламенту Верховної Ради України та дозволяє вирішити основні проблеми ОСББ. Скасування цих першкод ОСББ очікують вже не один рік. Ще 7 вересня 2010 року під час круглого столу в Міністерстві ЖКГ було розроблено документ “Шляхи вирішення основних проблемних питань створення та діяльності ОСББ”, який підтримало більше 80О ОСББ та їх об’єднань – учасників Форуму ОСББ.

·         Пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг поширюватимуться також на внески (платежі) співвласників, що сплачуються в ОСББ (ст.22 Закону України „Про ОСББ)”.

·         ОСББ сплачуватимуть холодну та гарячу воду, теплову та електричну енергію, природний газ, комунальні послуги та послуги з утримання будинків за цінами (тарифами), встановленими для населення (ст.22  Закону України „Про ОСББ)”.

·         Поняття «балансоутримання» стосовно ОСББ буде замінено на більш відповідний термін «управління будинком» (ст.11 Закону України „Про ОСББ)”.

·         Буде врегульовано питання самостійного забезпечення об’єднанням своїх потреб в утриманні й експлуатації будинку, а також стосунків з виробниками і виконавцями житлово-комунальних послуг (ст. 22 Закону України „Про ОСББ)”.

·         Власники житлових і нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку, як співвласники спільного майна в такому будинку, матимуть  рівні права і обов’язки (ст. 382 Цивільного кодексу України).

·         Буде скасовано штучний поділ власників приміщень у багатоквартирному будинку, де створено ОСББ, на повноправних “членів” і неповноправних “не членів” об’єднання через усунення категорії членства в ОСББ (стаття 9 Закону України “Про ОСББ”).

·         Земельна ділянка під багатоквартирним будинком відноситиметься до переліку майна, яке в силу закону, без будь-яких додаткових формальних дій, визнається спільною власністю власників приміщень у багатоквартирному будинку (ст.382 Цивільного кодексу України, ст.42 Земельного кодексу України).

Бездіяльність в вирішенні проблем ОСББ призводить до дискредитації ідеї їх створення та нищення вже існуючих.

Ми просимо Вас підтримати проект Закону № 8474 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єднань співвласників багатоквартирного будинку” саме у такому вигляді.

 

 

Голова правління                                                                                          І. Плотнікова

 

 

 

Додаток:

Порівняльна таблиця до законопроекту № 8474 з пропозиціями громадськості щодо його остаточної редакції.

 

Тип статті:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *