Посол Ради Європи в Україні попереджений про фальсифікації українського законодавства урядом України

42  29 вересня в офісі посла Ради Європи в Україні за дорученням Виконкому ради голів конституційних територіальних громад, який почав плідно працювати над організацією зустрічі з європейцями з події 26.08.2015р ( про яку писали на сторінці http://vyhid-e.org.ua/?p=2554 ),  відбулась зустріч з Владіміром Рістовскі.
Мені разом з Володимиром Янко (м. Полтава), Володимиром Пархонюком ( с. Петропавлівська Борщагівка, Київської області), Євгеном Задорожнім ( м. Вінниця),  випала честь представляти інтереси громадян України, які  усвідомили значення децентралізації для України, успішно розповсюджують серед населення вимоги українського законодавства і через механізм ініституціалізації територіальних громад – власників і суб’єктів публічного права впроваджують в життя конституційний, а не урядовий, направлений на укрупнення і централізацію в одних руках,  процес децентралізації.

        Дана зустріч нажаль за пропозицією Владіміра  Рістовські відбувалась в режимі конфіденційності, а тому  проходила без відео зйомки, яку ми зазвичай проводимо на всіх рівнях переговорів з вітчизняними чиновниками і політичними діячами. В ході розмови  відбулось обговорення шляхів децентралізації в контексті дотримання положень Європейської хартії місцевого самоврядування між послом Ради Європи Владіміром Рістовскі і представниками виконкому ради голів конституційних територіальних громад України. В процесі переговорів ми мали змогу особисто вручити звернення загальних зборів голів та представників конституційних територіальних громад України до Верховної Ради України, Ради Європи та інших міжнародних організацій. ЗВЕРНЕННЯ__правовоi_групи__ETS_122  29.09.2015_To_office_of_special_representative_of_Council_of_Europe_in_Ukraine.  Укр.м.__Запити_послу                                                                          Demonstration_texts_1Укр.м.__Запити_посл  Грунтовну доповідь щодо всіх лінгвістичних порушень перекладу, які мають для України надзвичайно збитницькі наслідки, проводив  член громадської ради при Полавській обласній державній адмінстрації, В. Янко.

     Після деяких тверджень пана Рістовські щодо відповідності ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про добровільне об’єднання територіальних громад» Європейській хартії ми змогли передати  незгоду з даним твердженням спільноти понад 100 громад України і ініціативних груп по їх створенню у всіх адміністративно територіальних одиницях, які знаються в тонкощах неправильного перекладу  Європейської хартії місцевого самоврядування і  недотримання Україною цілого ряду ратифікованих в Україні міжнародних нормативно – правових актів, на що наш співрозмовник акцентував, що він є представником урядової міжнародної організації і порадив звертатись в ті органи Європейського співтовариства, що зобов’язані  перевіряти відповідність перекладу до оригіналу, чим зняв з себе відповідальність за цей факт, пояснюючи свою  місію в Україні як експерта з моніторингу роботи місцевих рад в Україні щодо здійснення процесу децентралізації в Україні і відповідності  їх діяльності  домовленостям між Європейським співтовариством  і Україною.  Важко було в контексті проблем в які втягнута Україна стримати наше нерозуміння такої позиції.  У відповідь наш співрозмовник радив активніше і уважніше ставитись до кандидатів під час обрання місцевих депутатів,  на що і тут ми намагались довести про існуюче порушення норм права і реалії сучасного виборчого процесу в Україні, що доводять нікчемність для українців нинішніх виборів. Вже всім в Україні посадовцям завдяки діяльності учасників конституційного процесу є відомим той факт, що так звані органи державної влади є суб’єктами господарювання, створені в порушення Конституції і за відсутності реєстрів  власності  на об’єкти  публічного майна і реєстрів власників. За таких умов відсутні відповідальні особи у виборчому процесі, на що акцентував в своїй промові член антикорупційного комітету Вінниччини, учасник зустрічі – Євген Задорожній.  І з цим важко не погодитись, що вибори не нададуть українцям реформаторських дій. Однак пан  Ріствські надихнув нас сказавши, що ми є господарями своєї держави і вільними в своїх діях людьми і маємо діяти за Законами України як би там не було і якіб перешкоди не чинив нам уряд і його амдінстративний ресурс. Він і команад Ради Європи буде і в подальшому надвати посильну допомогу через проекти впровадженя засад демократії в нашій державі.

        Ігор Гурняк, член виконкому ради територіальних громад, викладач Львівського національного університету,  дослідник питання не вірного перекладу,  на своїй сторінці у Фейсбуці,  щодо оцінки зустрічі в офісі Ради Європи в Києві, зазначив: «Ратифіковані в Україні міжнародні нормативно – правові акти є визначальна частина чинного українського законодавства, що стосується запланованих змін до Конституції, адміністративної реформи, децентралізації як процесу в цілому. В цьому  сенсі сучасною проблемою є те, що відбулась  підробка страсбурзького формату документа «Європейська хартія місцевого самоврядування», що ратифікований Україною в 1997 році), ігноруванні і невиконанні пов’язаного з ним іншого ратифікованого в 1993 р. Україною документа з назвою «Європейська рамкова конвенція про транскордонне співробітництво між територіальними общинами».

Пану Рістовскі нами в процесі обговорення були надані аргументи та письмові докази такої невідповідності змісту текстів (текст оригіналу з ст.3 п.1 – Local selfgovernment denotes the right and the ability of local authorities підроблено текстом з зовсім іншим змістом – Local selfgovernment denotes the right and the ability of local selfgovernment bodies. Завдяки такій підробці відбулася підміна права місцевих влад (в значенні місцевих громад з їх органами) правом органів місцевого самоврядування без участі громад як влад. Взагалі з тексту Хартії вилучено такий дієвий інструмент самоврядування як статут громади. В результаті на сьогодні в Україні відсутній будь-який юридичний зв’язок між громадою та її органами (через засновницькі документи зокрема), а український уряд, запроваджуючи свій формат змісту тексту даного документа, перешкоджає становленню в Україні реального самоврядування за страсбурзьким форматом хартії, залишаючи незмінним радянський формат урядування через ради, починаючи від районного рівня, уже виключно партійних депутатів. Як наслідок, наявні рахунки рад в державному казначействі за відсутності рахунків територіальних громад – власників.» Після зустрічі ми залишили письмові звернення до представника Ради Європи в Україні в надії на досконале вивчення всіх порушень. ( прикріплені до статті у верху) Надали також і типовий статут територіальних громад сіл в Україні,  який пропонуємо дослідити і взяти до уваги при практичному впровадженні децентралізації влади на місцях. (Типовий статут для територіальних громад сіл ( розмістимо в статті 05.10.2015 р )

Уряд фальсифікуєВ ході двогодинної зустрічі з Владіміром Рістовські  ми намагались довести необхідність уважного вивчення практики так званих  реформаторських змін уряду і просили підтримки офісу Ради Європи в Україні в захисті страсбурзького формату реалізації децентралізації, що відповідає Європейській хартії місцевого самоврядування.

         Результатом зустрічі стала усна домовленість про подальші консультації з приводу всіх порушених питань, налагодження співпраці  виконкому конституційних територіальних громад з Радою Європи і з регіональними  Офісами реформ зокрема ( http://nf.dp.ua/2015/05/v-ukrayini-rozpochaly-robotu-rehionalni-ofisy-reform/.)

         На завершення зустрічі ми зазначили, що ми віримо в результативність даних перемовин і очікуємо урахування позиції і  практичних рекомендацій ОРГКОМІТЕТУ ПО ВСАНОВЛЕННЮ КОНСТИТУЦІЙНОГО УСТРОЮ В УКРАЇНІ  і ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ РАДИ ГОЛІВ КОНСТИТУЦІЙНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД – власників національного багатства  і суб’єктів публічного права, які консолідовано, в супереч тиску адміністративно – партійного  ресурсу  проводять процес децентралізації влади за Конституцією України, що дає повсюдно і в повній мірі провести реформу місцевого самоврядування у відповідності з оригіналом страсбурзького формату документа «Європейська хартія місцевого самоврядування»  (1997р.)

Координатор оргкомітету по встановленню                                                                                             конституційного устрою в м. Києві,                                                                                                                         (сектор інформаційно – освітньої роботи),                                                                                                             Голова ОСН КМК «Пробудження»                                                                                                                         Інна Плотнікова

 

1 коментар до “Посол Ради Європи в Україні попереджений про фальсифікації українського законодавства урядом України

 • 7 Жовтня, 2015 о 01:16
  Permalink

  Р. Білоцеркіська прокоментувлал на сторінці ФБ про що і ми погоджуємось.
  В Раді Європи все знають про те ,що в Україні немає оформленого публічного власника ДЕРЖАВИ : громадянина , громади , громади ДЕРЖАВИ.
  Але їх влаштовую через чорну діру в Україні розкрадати гроші своїх платників податків.

  Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *