Правова просвіта лікарів та пацієнтів – запорука здорової НАЦІЇ

Збережемо право на безоплатну медицину для громадян України.

Скрутні життєві обставини більшості населення в Україні, які стали результатом невміння і нездатності керманичів держави забезпечити Україні, як багатій державі, економічний зріст, гідні умови життя її народу, соціалізацію внутрішньої політики, змусили нас ще з 2008 року працювати над довготривалою програмою виходу з кризи. Інструмент, який допоможе її реалізації, як ви знаєте, вже винайдений: ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА. Але ця конституційна вимога – поняття не до вподоби ні жодному організатору МАЙДАНУ, тому і топчеться Україна у війні та кризі. Не кожний наважується говорити про те в голос. Приручивши до «загально визначеної» позиції юристів та суддів, нелегітимна еліта суспільства України блокує дану тему. Тому ми самі змушені в своєму житті ставити запобіжники від тиску корупційної злочинної системи у всіх сферах.
Особливо важким тягарем лягла на плечі громадян України медицина, трансформуючись під тиском вільного ринку у звірячий бізнес, що не гірше ніж банківсько кредитна система доводить громадян до банкрутства. Тому і лікарі, як еліта нації, мають нести відповідальність за злочинні дії т.з. «органів державної влади».

Дана стаття надає інструмент урегулювання суспільних відносин через категоричну вимогу до лікарів – реалізувати конституційну норму на безкоштовне лікування громадян України. І щоб виконати це , не має сенсу переводити стрілки на керманича міністерства охорони здоров’я. (навіть сайт довгий час стоїть на ремонті. http://www.moz.gov.ua/ ) Програма «Прозоро» з завданням не впоралось, оскільки не підключена до конституційного власника – територіальної громади з реєстром власності. Тому вихід для кожного є єдиний реалізувати свій обов’язок – виконати для себе Конституцію України і ті закони , що є у відповідності в галузі медицини. ( А саме: стаття 27 Конституції України проголошує: кожна людина має невід’ємне право на життя. Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов’язок держави – захищати життя людини. Кожен має право захищати своє життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань. Cтаття 49 Конституція України (Кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування.

Охорона здоров’я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм. Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності.
Держава дбає про розвиток фізичної культури і спорту, забезпечує санітарно-епідемічне благополуччя.
Стаття 2 (1) Європейської Конвенції про захист прав та основних свобод людини від 4 листопада 1950 року містить наступні положення:
1. Право кожного на життя охороняється законом. Нікого не може бути умисно позбавлено життя інакше ніж на виконання ви-року суду, винесеного після визнання особи винною у вчиненні зло-чину, за який законом передбачено таке покарання.
У статті 281 Цивільного кодексу України зазначено: ( нажаль виключено поняття громадянина, але навіть права фізичної особи в ній виділені особливо.) 1. Фізична особа має невід’ємне право на життя. 2. Фізична особа не може бути позбавлена життя. Вона має право захищати своє життя та здоров’я, а також життя та здоров’я іншої фізичної особи від протиправних посягань будь-якими засобами, не забороненими законом…) Виконати дані вимоги і погодитись на прийняття відомої всім медичної реформи конституційному власнику, це здійснити злочин проти себе, своїх дітей і ще ненароджених. Акцентуємо, що дана медична реформа прийнята «Верховною радою», ща сама не має установчих документів
(https://bagnetnacii.blogspot.com) резонансом знайшла відгуки і оцінку у ЗМІ. Акценти ставляться на безкоштовній медичній допомозі https://24tv.ua однак аналітики доводять, що медичні послуги абсолютно здорожчають і будуть взагалі непосильними для громадян України. https://elise.com.ua/
Тому медичну реформу наші однодумці влучно оцінили як обман за казкою «Буратіно»

Прикро, що О. Богомолець не дає об’єктивної оцінки ситуації і замовчує реальні причини кризи медицини, які ми докладно викладемо в клопотанні, як в інструменті реалізації Конституції України.

В обговорення медичної реформи включились і інші політичні і громадські діячі, які беззаперечно констатували факт приреченості громадян. Даною оцінкою вони визнали правомірність державних органів щодо геноциду власного народу. Так О.В. Клименко зазначив на сторінці ФБ і справа обмежилась лише дискусією
https://www.facebook.com/O.V.Klymenko/photos
В соціальних мережах створена група, що активно публікує результати медичної реформи в селах та містах України. https://www.facebook.com/groups/735386379902177/ , де ми теж представимо свою роботу і розраховуємо на об’єктивну правничу розмову по темі.

             Про витоки даної реформи.

Не нам одним відомо, що авторство американізації медицини України належить  Уляні Супрун, що оперативно восени 2013 року перелетіла з чоловіком в Україну. ЧИ може бути для нас зразком американська система «охорони здоров’я»? Нескладно зрозуміти передивившись документальний фільм

Оптимістичний фінал про початок руху нації за безстрахову медицину не є для нас переконливим, оскільки медична реформа за проектом У. Супрун в Україні є містком у страхову дорогу медицину. Українське суспільство поступово готувалось до нововведень комерцізації https://politerno.com.ua/papers/shho-nese-krayini-i-narodu-medychna-reforma-ulyany-suprun/  
             

Як подолати наслідки тиску великого капіталу в медицині і її американізації?

Звернемось до Біблії: «Погине народ Мій за те, що не має знання …» (Осія 4:6 ) Одже – поінформованість, освіченість, знання допоможуть народу одужати свідомістю. Громадяни України мають знати, хто вони є і що їм належить за Конституцією України. Український народ є публічним власником національного багатства і воно має працювати на задоволення потреб і соціальної сфери життя суспільства, одна зі сфер життя якого є медицина.
Знайомимо вас з нашим однодумцем, який один з перших, хто усвідомив наслідки даного положення і зробив виклик платній медицині. З 21 хвилини радимо прослухати докази БЕЗКОШТОВНО лікування в ПУБЛІЧНІЙ (комунальній) лікарні.

Володимир Баронін з успіхом використав звання надані всім Р.М. Білоцерківською головою ГО «Правовий простір». Радимо всім уважно їх прослухати.
«Захист прав громадян на безоплатну медичну допомогу (Мережа влади) 7-ч.»

В Києві на практиці ми теж перевірили дані знання. Я особисто мала змогу на своєму власному досвіді перевірити дію ст. 49 Конституції України під час стаціонарного лікування деякої незначного відхилення в здоровї  в пологовому будинку на Печерську в листопаді 2016 року.; також в КНП “Консультативно-діагностичний центр” Дніпровського району на вул. Шептицького під час оформлення аналізу для проходження студентами практики в дитячому садочку, де прийшлось провести серед медичного персоналу правоосвітню бесіду з викликом поліції і відкриттям кримінальної справи на особу, що вимагала сплати за даний аналіз; друзям однодумцям вдалось отримати безкоштовно складне дослідження МРТ сечового міхура в діагностичному центрі на Оболоні; син попав в хірургічне відділення лікарні швидкої допомоги, де діагностика, лікування були проведені безкоштовно після узгодження деяких непорозумінь, зміст яких доводить, що лікарі до такої вимоги не зовсім готові і сприймали це якось ніяково. Однак результат досягнутий був скрізь. Раділи ми і за відповідальних перед власними дітками однодумців, що домоглись повного безкоштовно забезпечення під час пологів. Відео доказ даного факту прибраний з причини конфіденційності інформації батьків та її дитинки.  Справа працює. Лише  потрібно використовувати.

Остання значуща перемога конституційної вимоги сталась в НАЦІОНАЛЬНОМУ ІНСТИТУТІ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ ХІРУРГІІ ІМEНІ М. М. АМОСОВА. Вартість операції по заміні серцевого клапану в даній установі вимагають від пацієнтів 80 тисяч гривень. Наш однодумець В. Бяльський, про якого ми писали на наших сторінках, усвідомивши   знання, отримав медичну допомогу – операцію по заміні серцевого клапану безкоштовно. Свої враження висловив на сторінці.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1917485461909745&id=100009449289327
Надані далі інструменти досягнення безкоштовного лікування зобов’язані самостійно використовувати кожний, оскільки сучасна українська медицина налаштована на комерціалізацію навіть медичної допомоги, злочинно змінивши статус медичною допомоги на послугу

            Одже, пропонуємо інструмент – КЛОПОТАННЯ, що містить в собі юридичне обґрунтування конституційної позиції в справі отримання медичної допомоги. ( Акцентуємо не послуги, як в комерційному закладі, а допомоги).

Головному лікару
__________________

Громадянина України
Постійно проживаючого жителя
__________________ району м. Києва

Дом адреса
м. Київ, вул.________________
Конт. тел __________________

Заява – Клопотання

Я, ______________________________________________________р. н. , маю ускладнення зі станом здоров’я і потребую діагностики та лікування в Вами керованій комунальній – державній установі. Прошу надати її безкоштовно в повному обсязі згідно діючих норм Українського законодавства. ( Якщо направлені за направленням лікаря, то маєте те зазначити: Я направлена дільничним лікарем____________________________ на обстеження в Вами керовану комунальну – державну установу. )
В своєму клопотанні керуюсь ст. ст. 3,27,49 Конституції України, ст.. 8 закон України № 2801-ХІІ від 19 листопада 1992р. , постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 р. N 955, які гарантують захист прав і інтересів людини і громадянина державою Україна, яка зобов’язана забезпечити права на надання необхідної медичної допомоги та охорони здоров’я, на користування найбільш досконалими послугами системи охорони здоров’я, його відновлення, засобами лікування хвороб, що забезпечується державним фінансуванням та гарантується законодавством.
А саме. Згідно ч.3 ст. 49 Конституції України “у державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно”. Дане положення частини третьої статті 49 Конституції України треба розуміти так, що у державних та комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається всім громадянам незалежно від її обсягу та без попереднього, поточного або наступного їх розрахунку за надання такої допомоги, що встановлено рішенням Конституційного Суду України від 29.05.2002 р. N 10-рп/2002 у справі N 1-13/2002 (про безоплатну медичну допомогу), яке є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскарженим.
У Програми подання громадянам гарантованої державою безоплатної медичної допомоги, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 р. N 955, також визначено, що державними та комунальними закладами охорони здоров’я подається громадянам безоплатна медична допомога зокрема такого виду як стаціонарна – у разі гострого захворювання та в невідкладних випадках, коли потрібне інтенсивне лікування, цілодобовий медичний нагляд та госпіталізація, хворим за направленнями медико-соціальних експертних комісій, лікарсько-консультативних комісій. Безоплатна медична допомога даного виду подається дозволеними до застосування в Україні методами діагностики та лікування (відповідні протоколи, стандарти), включаючи лікарські засоби, кров та її компоненти і препарати, апаратуру, лабораторні та інші дослідження з використанням наявної матеріально-технічної бази. Держава гарантує подання медичної допомоги, передбаченої державними цільовими програмами.
Обсяг медичної допомоги, що подається населенню безоплатно, розраховується на підставі нормативів подання амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної і швидкої медичної допомоги, з розрахунку на 1 тис. чоловік, протягом року одним закладом охорони здоров’я. Обсяги подання медичної допомоги визначаються згідно з методичними рекомендаціями.
Нормативи фінансування охорони здоров’я на 1 жителя – це показники, що визначають розміри коштів для компенсації витрат на подання безоплатної медичної допомоги з розрахунку на 1 жителя згідно з бюджетними асигнуваннями на охорону здоров’я, які щороку затверджуються Верховною Радою України. Нормативи фінансування на 1 жителя формуються органами виконавчої влади на підставі визначених ними показників вартості подання медичної допомоги за її видами згідно з методичними рекомендаціями. Розрахунки показників вартості медичної допомоги здійснюються згідно з методичними рекомендаціями регіональних програм подання громадянам гарантованої державою безоплатної медичної допомоги.
В разі відмови в задоволенні даного клопотання буду кваліфікувати дії керівництва закладу, як дії що мають ознаки складу злочину, передбаченого ст.189.( Вимагання) в разі вимагання сплати за будь яку послугу та ст.139 ( Ненадання допомоги хворому медичним працівником) Кримінального Кодексу України.
Сподіваюсь на порозуміння і доведенні змісту даної заяви – клопотання до вищого керівництва міністерства охорони здоров’я. Громадяни України мають отримувати медичні послуги згідно Законодавства України, що відповідає соціальному спрямуванню діяльності держави Україна ст 1 Конституції України, а вразі вимоги надання послуг по комерційним цінам потрібно було державі надати всім без винятку рівні, справедливі, конституційні стартові умови для розвитку підприємництва і бізнесу, сприяти розвитку виробництва, економіки, державним органам виконати конституційні засади формування та діяльності.

З повагою, ________________

«______» _______________________ 201__ р.

Даний документ для роздруківки надаємо у вкладеному файлі. Клопотання про допомогу шаблон Важливо щоб цей документ був зареєстрований в канцелярії медичного закладу з відміткою про реєстрацію – штамп і підпис секретаря. В разі не спрацювання і відкладання даного клопотання в довгий ящик, ви зобов’язані викликати поліцію і при собі вже заздалегідь підготувати шаблон заяви про злочин, про який вам дано було роз’яснення у відео Римми Миколаївни Білоцерківської. Заява про злочин мед допомога (шаблон)
Зазначені кроки медико правового захисту унеможливлять безвідповідальне ставлення медичного персоналу до вас. Всю роботу медичного персоналу по оформленню вашої медичної справи ви маєте фіксувати на фото і відео, оскільки за останні постамайданівські роки система охорони здоров’я в Україні набула стану підозри в співучасті в зменшенні кількості населення в Україні. Робота медичних та фармацевтичних закладів, аптек потребує публічності всіх заходів і нововведень, а інструменту контролю в громадах з причини відсутності суб’єктності ще не створено. Тому відповідальність за збереження власного здоров’я покладається на власні плечі кожного: як потерпілого від хвороби громадянина, так і здорового. ( в якості застереження повідомляємо: для хворого важливо, щоб лікар дотримувався вимог ВИПИСКИ із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого і не відхилявся від її норми http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE20995.html 

Також важливо доводити до лікарів позицію, що надавати підписи погодження перед початком лікування за стандартом погодження пацієнта на всі методи лікування є небезпечним, оскільки за кожною хворобою існує протокол лікування і додаткове погодження на якісь процедури над пацієнтом є неприпустимим. Але ми самі того не відаючи, надаємо таке право, отримавши підпис під погодженням на лікування. Дана вимога відбувається в порушення законодавства, тим більше після реформи,  за якою трансплонтації  надається більше можливостей, а контроль територіальних громад за дотриманням законодавства відсутній.
Будемо пильними не лише до власного здоров’я, але і до лікування  своїх рідних і близьких. Діліться з тими, хто у відчаї стоїть з протягнутою рукою в підземному переході, на вулиці. Підкажіть їм метод, який може допомогти їм примусити чиновників через лікарів навести лад в економіці і припинити грабіж народу олігархами, що стали причиною смертоносних наслідків в медицині.
Зупинимо разом?
Беззаперечно.
Оргкомітет по встановленню конституційного устрою в Україні своєчасно поділиться методичними рекомендаціями  та юридичною практикою  опробованою на власному  досвіді .

Координатор, суспільствознавець Інна Плотнікова

P.S. В арсеналі  пропозицій ми маємо і методи  оздоровлення самої  системи охорони здоровя, запропонованими науковцями та вченими.  В наступних статтях ми зупинимось на даній проблематиці,  адже всі розуміють,  що традиційна  медицина в Україні  давно вимагає кардинальних змін. Успіх від використання нетрадиційних методів лікування буде  гарантований, оскільки тримається на використанні природних препаратів і захищає організм на клітинному рівні.                           І про це далі буде. Слідкуйте за оновленнями на сайті, реєструйтесь у ФБ,  щоб бути  в координації з оргкомтіетом.

Розмова з зав хірургічним відділення ЛШД в Києві. Показово про настрої медиків скаржитись і нічого не міняти.

https://youtu.be/jOpk5m-Bj1I

1 коментар до “Правова просвіта лікарів та пацієнтів – запорука здорової НАЦІЇ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *