Правда про оману Пенсійного фонду України

        Для тих хто, сподіваючись на пенсію в старості, рахує копійки і добропорядно сплачує пенсійні внески, друкуємо результати юридичних досліджень законодавства України про Пенсійний фонд і причини таких мізерних пенсій для пересічних громадян. ( Попередні публікації http://vyhid-e.org.ua/?p=268 «Таємниця діяльності Пенсійного ФОНДУ за дверима його Управління у Дніпровському районі столиці» ; http://vyhid-e.org.ua/?p=2090 «“Сльози” пенсійних виплат і щедрість житлових субсидій в юридичних розслідуваннях» )
Щоб довести в яку овечу отару намагаються перетворити український народ самозванні правителі України, в якій громадяни – власники держави перетворені в фізичних осіб з ідентифікаційними кодами, не важко здогадатись як почути факти збагачення посадових осіб за рахунок тіньових джерел віджиму бюджету, а значить з наших кишень.
Так знайомтесь, https://mi100.info/2018/01/22/zarplaty-chynovnykiv-stalo-vidomo-skilky-v-grudni-zarobyv-golova-pensijnogo-fondu/ «Зарплати чиновників: стало відомо, скільки в грудні заробив голова Пенсійного фонду» Інформація з Facebook українського блогера Михайла Шнайдера.
« Зарудний Олексій Борисович. Мільйонер. Родом з Москви. З чотирма квартирами. І 3 000 000 гривень готівкою. В середньому за весь 2017 год Олексій Зарудний одержував близько 80 000 гривен в місяць. Це просто якийсь страшний цинізм – найбіднішій країні Європи, де середня пенсія менше 50 доларів, де голодні і злиденні пенсіонери не живуть, а виживають голова Пенсійного Фонду з дефіцитом 156 мільярдів доларів отримує таку величезну зарплату, — написав блогер.»
http://mi100.info/2017/12/17/zarplaty-ministriv-stalo-vidomo-skilky-v-lystopadi-zarobyv-andrij-reva/
 Міністерство соціальної політики оприлюднило інформацію про заробітну плату міністра, його заступників та державного секретаря, нараховану за листопад 2017 року.
Згідно з наведеними даними нарахована заробітна плата міністра за листопад становить 74 тис. 169 грн 80 коп. Зокрема, посадовий оклад міністра становить 11 тис. 601 грн 73 коп.; надбавка за вислугу років (50% посадового окладу) — 5800,87 грн; надбавка за постійну роботу з відомостями, що становлять державну таємницю (20% посадового окладу) — 2320,35 грн; надбавка за інтенсивність праці (100% посадового окладу) — 11 тис. 601 грн 73 коп.; відрядження — 18 тис. 69 грн 7 коп.; індексація — 188,05 грн; премія за жовтень 2017 року — 12 тис. 952 грн; премія за листопад — 11 тис. 636 грн.
Водночас утримання із заробітної плати становлять 14 тис. 463 грн 11 коп., в тому числі: податок на доходи фізичних осіб — 13 тис. 350 грн 56 коп.; військовий збір — 1112,55 гривні, пише Укрінформ.
Нарахована заробітна плата першого заступника міністра соціальної політики за листопад становить 166 тис. 223 грн 56 коп., повідомляє прес-служба. Уточнюється, що утримання із зарплати становить 32 тис. 413 грн 59 коп.
Мінсоцполітики також оприлюднило інформацію про зарплату за листопад чотирьох заступників міністра без прив’язки до їхніх прізвищ. Окрім того, у повідомленні зазначається, що нарахована заробітна плата державного секретаря Мінсоцполітики за минулий місяць становить 169 тис. 981 грн 90 коп., а утримано із заробітної плати 34 тис. 846 грн 29 коп.
Цей список не поодинокий. Дивна зарплата в розкраденій Україні, як скажімо http://mi100.info/2017/07/09/zarplaty-ministriv-stalo-vidomo-skilky-v-chervni-zarobyv-igor-nasalyk/ 
Хтось скаже і навіщо рахувати чужі статки?
Ми ж з пояснюємо. Ми те робимо для того, щоб ви, розібравшись в правових основах створення, діяльності і функіонування такої, на ваше розуміння «державної установи» як Пенсійний фонд  зробили висновок платити, а чи не платити внески в дану структуру, щоб зрозуміли навіщо і куди йдуть відірвані від родин кошти.
Відома читачам даного сайту правозахисниця Рімма Білоцерківська голова ГО «Правовий простір» розібралась в 2011 році і з того часу не сплачує пенсійні внески. А розібралась в чому? В тому, що в Україні відбулась узурпація влади (від лат. usurpare — використовувати) – термін може застосовуватися також для позначення неконституційного захоплення влади певним посадовцем чи групою посадовців у немонархічній державі, перевищення повноважень. Узурпатор (лат. uzurpator, від лат. usurpo — захоплюю) — це особа, що незаконно захопила у свої руки владу або присвоїла собі які-небудь чужі права на щось.) 
          Не складно зрозуміти, що з українців готує теперішня команда при органах влади, змінивши у 1998- 2001р.р статус соціальних фондів замінивши їх на самоврядні неприбуткові організації, тобто зробивши їх кредитними спілками , а в 2004р. створивши , Пенсійний фонд, просто як орган але не влади, бо він так як і соціальні фонди не є державним, чого не може бути у відповідності до норм Конституції України.
         А саме:
ст 46 Конституції України визначає, що “Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.Це право гарантується загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення”.
ст. 3. Конституції України встановлено, що“ забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави”;
п.п. 3 та 4 ст. 5. Конституції України передбачено :
“Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами. Ніхто не може узурпувати державну владу “.
Тобто говорячи простими словами, нормами ст. 3 та 46 Конституції України встановлено такий конституційний лад, що право на пенсійне та соціальне забезпечення громадян України повинно бути виключно державним і так , як єдине джерело влади в Україні — народ не визначав та не змінював конституційний лад в Україні, за яким би пенсійні та соціальні фонди були би не державними, то під час прийняття законів України:
“Основ законодавства Українипро загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 14 січня 1998 року N 16/98-ВР ,
“Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” від 23 вересня 1999 року N 1105-XIV ;
“Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 2 березня 2000 року N 1533-III ;
“Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18 січня 2001 року N 2240-III ;
“Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 9 липня 2003 року N 1058-IV
Верховною радою було узурповано владу та змінено конституційний лад і створено не державні соціальні фонди ( кредитні спілки ) та Пенсійний фонд, орган не державної влади для всїх громадян України за виключенням прокурорів, міліціонерів, державних службовців та службовців у органах державної влади та місцевого самоврядування для забезпечення пенсією цієї категорії. Тобто для «білих людей» залишився державний орган, Пенсійний фонд України .
Відповідно до того, що статтею 5 Конституції України встановлено, що «носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування» , та ст.6 Конституції України передбачено ,що «державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.»
Згідно ст.5 та 6 Конституції України та Указу Президента України від 1 березня 2001 року N 121/2001 «Про Положення про Пенсійний фонд України» ( далі Указ №121 ) Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України та кошти Пенсійного фонду України зараховуються на єдиний рахунок Пенсійного фонду України і зберігаються на окремих рахунках його органів в уповноваженому банку, який визначається Кабінетом Міністрів України.
Одже виявляється: в Україні є два пенсійні фонди: перший – Пенсійний фонд України – орган державної влади та другий – Пенсійний фонд , просто орган.
Відповідно до ЗУ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” 9 липня 2003 року N 1058-IV ( Закону №1058 ) :
– “1.Пенсійний фонд є органом, який здійснює керівництво та управління солідарною системою, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішує питання, пов’язані з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснює адміністративне управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені цим Законом і статутом Пенсійного фонду” ( п.1 ст.58 Закону №1058 ) ;
– нормами п.12. Прикінцевих положень Закону №1058 до 01.01.2011р. було встановлено, що до перетворення Пенсійного фонду в неприбуткову самоврядну організацію здійснюється відповідно до окремо прийнятого спеціального Закону. До прийняття відповідного рішення функції виконавчої дирекції Пенсійного фонду, її територіальних органів виконують відповідно Пенсійний фонд України та головні управління Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі і управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах. У період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України;
– нормами.п.12. Прикінцевих положень Закону №1058 після 01.01.2011р. встановлено, що Пенсійний фонд є правонаступником Пенсійного фонду України і протягом п’яти років із дня набрання чинності цим Законом функції виконавчої дирекції Пенсійного фонду, її територіальних органів виконують відповідно Пенсійний фонд України та головні управління Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі та управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах. У період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України;
– нормами п.2 ст 76 Закону №1058 Стаття 76 встановлено ,що кошти Пенсійного фонду зараховуються на єдиний рахунок Пенсійного фонду і зберігаються на окремих рахунках територіальних органів Пенсійного фонду в уповноваженому банку;
– нормами п.12 Прикінцевих положень Закону №1058 від 9 липня 2003 року так само визначено , що Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців із дня набрання чинності цим Законом: визначити уповноважений банк. Уповноважений банк – банк, який здійснює свою діяльність відповідно до законодавства про банки і банківську діяльність та провадить розрахунково-касові операції з коштами Пенсійного фонду ( ст.1 Закону №1058 );
– розпорядженням КМУ від 21 січня 2004 р. N 25-р 2 «Про визначення уповноваженого банку», який провадить розрахунково-касові операції з коштами Пенсійного фонду України
На виконання пункту 12 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” визначити ВАТ “Ощадбанк” уповноваженим банком, який провадить розрахунково-касові операції з коштами Пенсійного фонду України” і таким чином відбулась маніпуляція і замість уповноваженого банку для Пенсійного фонду було визначено уповноважений банк для Пенсійного фонду України , державного органу ,який вже має єдиний рахунок Пенсійного фонду України у Держказначействі України відповідно до Указу №121 і таким чином державний орган Пенсійний фонд України з 21 січня 2004 р. має наряду з єдиним рахунком ПФУ ще й другий рахунок у ВАТ «Ощадбанк», чого не може бути, бо єдиний рахунок ПФУ становиться не єдиним , а одним з двох, а рахунок у ВАТ «Ощадбанк» ще й ї один на двох для ПФУ та з просто Пенсійним фондом , органом (розпорядження підписане Януковичем В.).
Таким чином з 21.01.2004р. з Пенсійного фонду України, державного органу та Пенсійного фонду, просто органу з’явився сіамський близнюк з одним на двох “органом “ – розрахунковим рахунком у ВАТ «Ощадбанк».
А далі ще краще, акцентує увагу дослідник правових норм діяльності Пенсійного фонду України Р. Білоцерківська , ПФУ – державний орган перетворено в у недержавний Пенсійний фонд, просто орган Законом Укарїни “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” п.1 ст.1, якого визначено, що Пенсійний фонд України (далі – Пенсійний фонд) – орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та ведення обліку страхових коштів, контролювати повноту та своєчасність їх сплати, вести Державний реєстр загальнообов’язкового державного соціального страхування та виконувати інші функції, передбачені законом.
А далі саме цікаве.

Здогадайтесь самі хто і з якого Пенсійного фонду України – Пенсійного фонду отримує пенсію? Надаємо відповідь.
1. відповідно до ст.10 Органи, які здійснюють пенсійне забезпечення ЗАКОН УКРАЇНИ “Про міліцію“, Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб призначення і виплата пенсій особам, зазначеним у статті 12 цього Закону, здійснюються органами Пенсійного фонду України ;
2. відповідно ст.50-1 Пенсійне забезпечення прокурорів і слідчих Закон України “Про прокуратуру” пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються органами Пенсійного фонду України і виплачуються в частині, що не перевищує розміру пенсії із солідарної системи, що призначається відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, за рахунок коштів Пенсійного фонду України. Частина пенсії, що перевищує цей розмір, виплачується за рахунок коштів Державного бюджету України;
3. відповідно до ст.37 Пенсійне забезпечення і грошова допомога державним службовцям ЗАКОН УКРАЇНИ “Про державну службу” пенсія державним службовцям у частині, що не перевищує розміру пенсії із солідарної системи, що призначається відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, виплачується за рахунок коштів Пенсійного фонду України. Частина пенсії, що перевищує цей розмір, виплачується за рахунок коштів Державного бюджету України;
4. відповідно до ст.21 Оплата праці, відпустки та пенсійне забезпечення ЗАКОН УКРАЇНИ “Про службу в органах місцевого самоврядування” пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу. Пенсія в частині, що не перевищує розміру пенсії із солідарної системи, що призначається відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, виплачується за рахунок коштів Пенсійного фонду України. Частина пенсії, що перевищує цей розмір, виплачується за рахунок коштів Державного бюджету України.
А ми з вами відповідно до преамбули ЗАКОНу УКРАЇНИ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” №1058 , який як вони пишуть розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду…
Отже у нас здається Конституція України одна ,
але пенсійних страхування два :
– одне для білих людей забезпечений , Пенсійним фондом України , органом державної влади ;
– друге для рабів не забезпечений державою у вигляді майбутньої кредитної спілки , а теперішнього Пенсійного фонду, просто органу .
Які наслідки для білих та рабів? Перші – будуть забезпечені державною пенсією назавжди , а другі — отримають як у Туркменістані два роки тому – вибачте ваша кредитна спілка, Пенсійний фонд, орган збанкрутів – пенсії не буде, вас годують ваші діти, а держава тут не причому. Добре ,якщо у наших дітей буде робота ,а якщо її як у нас зараз заберуть ???

І ще одне питання залишилось не вирішеним .
Чому так наполегливо намагаються знищити
єдиний та фіксований податок ?

    А тому щоби не добавлять до рангу “білих ротів” осіб з наших з вами рабських прошарків, яким прийдеться “їхній державі Україна“ платити державну пенсію нам наряду з ними із державного органу – Пенсійного фонду України. Оскільки відповідно до п.п. В та Г п.1 ст.3 ЗУ “Про пенсійне забезпечення” ми платники єдиного та фіксованого податку, що сплачуємо 42 відсотки та 10 відсотків відповідно до Пенсійного фонду України, державного органу маємо право на трудову пенсію, як особи, які підлягають державному соціальному страхуванню або які займаються підприємницькою діяльністю, заснованою на особистій власності фізичної особи та виключно її праці, – за умови сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України.
З таким засадами органів законодавчої, виконавчої та судової гілки влади України відібрати все , що можна відібрати думаю залишилось змінити ст.46 Конституції України і зробити Пенсійний фонд недержавним за Конституцією і тоді вони для себе будуть мати державний пенсійний фонд, а для нас конституційні норми по “забезпеченню” нас не державним пенсійним фондом.
Не проґавити би нам це з вами коли будуть змінювати Конституцію України, як ми колись гави ловили, коли наші заводи та інше державне майно по кишеням розкладали і руйнували від нездатності господарювати.

А тепер перевіримо викладені факти. Дивимось
Недержавний пенсійний фонд
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D1%81%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B4
Пенсійний фонд України
http://www.pfu.gov.ua/pfu/control/uk/index
Досліджуйте і робіть висновки.

За матеріалами доводів Р. Білоцерківської  http://politiko.ua/blogpost58743

Інна Плотінкова

5 коментарів до “Правда про оману Пенсійного фонду України

  • 2 Вересня, 2021 о 21:25
   Permalink

   самостійно діяти і шукати однодумців щоб захиститись від свавілля, повертати собі своє.

   Відповідь
 • 27 Квітня, 2020 о 07:30
  Permalink

  Скажите, пожалуйста, имеет ли право пенсионный фонд остановить выплату пенсии пенсионеру, который временно выехал за пределы страны, по уважительной причине (на похороны близкого родственника)???
  И вследствие чего пенсионер потерял все начисления, которые производятся в банке. Почему это все такое происходит? ” И как быть в этом случае пенсионеру?

  Відповідь
  • 2 Вересня, 2021 о 21:26
   Permalink

   це і є свавілля системи. Не проконтролювали створення органів державної влади от і маємо. Постраждали пенсіонери , а от молоді спадок залишили … от біда. (((

   Відповідь
 • 30 Травня, 2018 о 16:48
  Permalink

  не припиняємо поповнювати публікації свіжими наробітками правників. Кінець травня 2018р.
  ЯК У СВІЙ ЧАС УКРАЛИ МІЛЬЯРДИ ГРОШЕЙ У ПЕНСІОНЕРІВ.

  Треба ще ці часи дослідити юристам. Одкровення робітника Пенсійного фонду в період з 1994 року публікує на своїй сторінці у Facebook відома українська правозахисниця Римма Білоцерківська.
  Мова йде про часи, коли створили Пенсійний фонд України і кошти формували внизу на неоформлених територіях (територіальних громад) і як поступово з приходом Кучми їх просто вкрали.

  Я тоді працювала в облуправлінні, і підприємства тоді працювали, перерахування були шалені, і видно, було прийняте рішення, щоб вільні кошти видавати підприємствам і підприємцям. Велась книга обліку Угод, а потім, коли прийшов Кучма, а при ньому був призначений Б.Зайчук, братик того самого, що у ВР працював у Литвина, і вільні кошти після виплати пенсій стали переводитися в Київ, а потім прийшла команда з Києва і обласний ФОНД (недержавна організація) на той час з НБУ був переведений у Поштово-пенсійний банк “АВАЛЬ”, який створений на ці самі гроші.

  Пізніше приїхала ревізія з Києва і зачистила всі ці документи і забрала книгу УГОД обласного рівня, тобто всі кінці у воду. Після цієї крадіжки пенсійних коштів, які мали направлятись на розвиток підприємств територіально, економіка перестала розвиватись, бо не хватало обігових коштів, підприємства закривались і у ПФУ грошей надхрдило менше, і нарешті наступив дефіцит коштів і затримка виплати пенсій, а далі все гірше і гірше, і на сьогодні банкрот ПФУ, банкрот Держава, бо украли все і таким чином з’явились ОЛІГАРХИ.

  Хочу сказати, що коли кошти формувались територіально, то ми мали можливість отримувати премії, купляти все необхідне для роботи ПФУ, починаючи з мебліd і закінчуючи канцелярщиною. Все було б добре, якби вся ця власність дійсно була оформлена, тоді горя не було б, а тепер маємо те, що маємо. Прямо розпач від того бере, що ми були не так далеко від вирішення тих задач, але наша необізнаність привела нас до сьогоднішнього стану. І ще, у Держслужбі ніколи не вимагали знання Конституції!!! І сьогодні те ж саме робиться при формуванні Уряду, це питання навіть не ст оїть.

  Мало того, я ще скажу, що в області велись ДВІ книги: одна для перевірок, а друга для себе рідних і те, кому справді видавались ці гроші було у тій самій таємній книзі Угод. Я не знаю, як було в інших областях, але в Одесі було саме так. Масштаби вкрадених грошей навіть уявити страшно! От тоді стали появлятися дуті страхові компанії і різні корумповані бізнеси. Я тоді не розуміла цього, але розуміла, що робиться НЕДОБРА СПРАВА. Я сама особисто оформляла перехід із НБУ в АППБ “АВАЛЬ”, за півгодини все було зроблено. І де той ПОШТОВО-ПЕНСІЙНИЙ БАНК, кому дійсно він належить? Знаю, що його комусь продали як уже комерційний банк.

  Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *