Самоврядування в Києві на конституційних засадах втілює Дніпровський район

инна2Відеозвіт круглого столу

«Створення територіальної громади  – власника,

шлях до відновлення місцевого самоврядування

 і  права киян бути господарями ”

Ідея відновлення права власності на національне багатство України громадянами, що прописано Конституцією, все більше і більше оволодіває населенням України.  Вивчають це питання не лише можновладці,  що загнані в кут безвиході  і тому  домагаються безглуздих  змін до  Конституції України, але і чиновники адміністрацій Президента на місцях. До того їх вимагають обставини суспільно політичної кризи в країні  і особливо в столиці. Так, новий голова Київської міської державної адміністрації Володимир Макеєнко,  повідомив про свою готовність призначати вибори міського голови після відновлення районних рад.  Це абсолютно логічний та корисний крок пробудження свідомості представників правлячої партії.

А чи  підуть вони до кінця в правове поле і відновлять самоврядування так як того вимагає Закон «Про місцеве самоврядування»  в положенні, за яким первинним суб’єктом місцевого самоврядування є територіальна громада – власник національно багатства? Допомогти в цьому питанні зробити законні, а не кон’юнктурні дії маємо ми, свідомі громадяни, як члени територіальних громад районів столиці.

Ми маємо Конституційне право на власність частки неподільного  національного багатства районів.  Раціональне використання та контроль його громадою дасть можливість відновити зростання виробництва і примноження матеріальних запасів держави. Прагнучи того ми неухильно домагаємось втілення цієї ідеї.  Юристи зробили висновок, що законодавство України має в своєму арсеналі такі закони України, здатні втілити цю ідею з низів, провівши перезавантаження всіх органів влади. Вони довели дію цих законів в малих населених пунктах України, як окремих адміністративно територіальних одиницях. Ми вивчили їх досвід і розробили механізм втілення цієї ідеї в Києві. З цією метою організували круглий стіл для  службовців Дніпровської  РДА в м. Києві та всіх членів  органів самоорганізації району, які прагнуть конституційного порядку та змін суспільно політичної ситуації в правові відносини. Тема круглого столу була «Створення територіальної громади  – власника, шлях до відновлення місцевого самоврядування  і  права киян бути господарями ‘’.

 

Програма роботи круглого столу була наступна:

 

1. Громадські теорії  виходу з кризи 2013 — 2014 р. та їх можливі  наслідки для країни. ( Плотнікова І. М.)

 

инна12.1)Територіальна громада як первинний суб’єкт публічної власності і основа місцевого самоврядування. ОСН(и) та державні адміністрації  в системі місцевого самоврядування.  Законодавство України на захисті конституційних прав та свобод громадян  не потребує змін.

( Білоцерковська Р. М. )

2) Механізм впровадження самоврядування в Дніпровському районі столиці через  перезавантаження  діючих ОСН і формування   якісно нових  комітетів  мікрорайонів. Роль ЗМІ в забезпеченні конституційних вимог процесу самоорганізації та самоврядування. (Плотнікова І. М. )

3) Роль та форми співпраці державної адміністрації в процесі самоорганізації населення та підготовки до виборів депутатів районних рад.

(Павленко А. М.)

3. Проект рішення круглого столу. Пропозиції щодо реалізації  програми підготовки до виборів районних рад в м. Києві

Прикро, але зрозуміло чому нині діючі ОСН  Дніпровського району не були на заході. Тим вони довели, ким вони контрольовані, що не  хочуть розширення своїх повноважень, тому  вкотре  минають  співпрацю з активістами району, які прагнуть навести порядок в районі, проводять зустрічі з чиновниками, примушуючи їх відповідати за свої дії.  Абсолютно скоро,  прийде час звітувати перед своїми сусідами за свою позицію встановлення конституційного ладу. Прийдеться давати відповіді на питання чому ігнорували круглі столи по справам господарювання районної громади, зазіхаючи на амбіції створення  «провладної» та кишенькової територіальної громади Києва, статут якої не містить ані реєстру власності територіальних громад районів, а ні реєстру власників.  

Незважаючи на відсутність представників громад мікрорайонів, що взяли на себе відповідальність представляти їх інтереси, процес формування самоврядування в районі рухається в конституційній площині.  Наш механізм його втілення був оприлюднений на зустрічі з чиновниками Дніпровської районної адміністрації. Як вони сприйняли доводи юристів, пропонуємо переглянути в відео звіті.

 

«Дніпровській РДА м. Києва про порушення законодавства та нелегітимність органів державної влади»

http://www.youtube.com/watch?v=OUjlZvXmpbE&feature=c4-overview&list=UUkoB3elNOJy8k9YAszc7atg

«Дніпровській РДА та ОСН  про принципи виходу з кризи»

http://www.youtube.com/watch?v=sFcQbuISyGw&list=UUkoB3elNOJy8k9YAszc7atg&feature=c4-overview

«Дніпровська РДА  за ідею територіальна  громада-власник»

http://www.youtube.com/watch?v=Ek39rKR5xfA&feature=c4-overview&list=UUkoB3elNOJy8k9YAszc7atg

 

Зміст проекту «Проект програми стабілізації суспільно політичного життя Дніпровського району м. Києва» оприлюднюємо і для вас.

«Враховуючи  загострення суспільно політичної ситуації і неспроможність  чиновників державних кабінетів  запропонувати стратегію виходу з кризи в Конституційній площині, ми, ГО «Самоврядна громада» , що об’єднала зусилля з  громадськими організаціями  ВГО «Правовий простір», «Вільний простір» , «Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу» в пошуках правового розв’язання конфлікту, пропонуємо наступну програму дій  ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ  та люстрації всіх органів влади, включаючи механізм проведення звітно-виборних зборів діючих ОСН в столиці та створення нових ОСН – КОМІТЕТІВ МІКРОРАЙОНІВ в адміністративно – територіальних одиницях Києва.

 

1. Спільно розробити загальне звернення до мешканців Дніпровського району про необхідність самоорганізації населення, як способу виходу з політичної  кризи і створення територіальної громади Дніпровського району м. Києва відповідно до вимог ст. 7,8.13.19,38.140-146 Конституції України та Закону.

2. Створити ініціативну групу по створенню територіальної громади – власника та юридичної особи публічного  права  із складу членів нині діючих ОСН та керівництва адміністрації району.

3. Розпустити Громадську раду при юридичній особі приватного права, суб’єкті господарської діяльності Дніпровській в м. Києві районній адміністрації, як штучно та не конституційно створений орган, що не представляє інтересів громадян району як власників.

4. Керівництву районної адміністрації підготувати та надати на розгляд ініціативної групи пропозиції щодо поділу району на мікрорайони з зазначенням кількості виборців, площі території.

5. Дніпровській в м. Києві РДА надіслати повідомлення керівництву  КМДА про конституційну ініціативу громадськості –  початок створення  територіальної громади Дніпровського району м. Києва – власника та юридичної особи публічного  права та сприяти розповсюдженню даної ініціативи в інших  адміністративно – територіальних одиницях,  оприлюднювати законодавчі вимоги щодо цього процесу у всіх  ЗМІ  і надіслати копію цього повідомлення  ініціативній групі.»

 

Днепровский районВ Київську міську державну адміністрацію нами надісланий цей документ, який може бути керівництвом до дій в великих містах України. Якщо керівництвом КМДА буде відхилена ідея самоврядування в районах столиці за цим проектом, прийдеться столичній владі повернутись до нього через деякий час, але це вже буде відбуватись з  важчими для неї наслідками.

Суспільствознавець,

Голова ГО ” Самоврядна громада”

Плотнікова Інна

 

 

3 коментарі до “Самоврядування в Києві на конституційних засадах втілює Дніпровський район

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *