Концепція ГО “Самоврядна громада”

КонституціяГО “Самоврядна громада” якісно нова правозахисна громадська організація, що виникла з метою обєднати мешканців одного мікрорайону  навколо спільних цінностей, ідей та принципів, а не навколо одного лідера.
Наша організація абсолютно відкрита, демократична,   незалежна та прозора. Почала свою діяльність небайдужими до проблем мікрорайону Комсомольський у Дніпровському районі м. Києва  і майбутнього країни громадянами, де житимуть наші діти. Проект створюється і фінансується на добровільних  засадах виключно громадянами України, що хочуть стати їх учасниками проектів у соціальній сфері. Щоб наближати країну до кращих часів заохочується участь мешканців масиву у написанні проектів для подачі на конкурс грантів.  Після подій листопада 2013р.- початку 2014р. активісти та прихильники ГО “Самоврядна громада”  прийняли рішення приймати участь в загальнонаціональному   процесі  свторення територіальних громад – власників і юриличних  осіб, а саме створення територіальної громади Дніпровського району м. Києва, первинним етапом якого є створення ОСН

КМК ” Пробудження” через механізм демократичного, прозорого обрання громадських представників на конференцію. Вивчаємо досвід успішних практик захисту конституційних прав громадян України і втілюємо його на масиві. Співпрацюємо  на вільній основі з ГО ” Правовий простір”, ГО “Вільний простір” та з Асамблеєю малого та середнього бізнесу.

Цінності організації:

«Як стало розпусницею вірне місто: було повне воно правосуддя, справедливість у нім пробувала, тепер же розбійники!

Срібло твоє стало жужелицею, твоє питво водою розпущене…

Князі твої вперті і друзі злодіям вони, хабара вони люблять усі та женуться за дачкою, не судять вони сироти, удовина     справа до них не доходить…

Умийтесь, очистите себе! Відкиньте зло ваших учинків із-перед  очей Моїх, перестаньте чинити лихе!

Навчіться чинити добро, правосуддя жадайте, карайте грабіжника, дайте  сироті, за вдову заступайтесь!

І верну твоїх суддів, як перше було, і твоїх радників, як на початку.

По цьому тебе будуть звати: місто справедливості, місто вірне!»

Книга Ісая  гл.1

Мета – на окремо взятій локальній території Комсомольського масиву Дніпровського району м. Києва, через демонтаж існуючої  авторитарної системи управління,  шляхом участі громади в реалізації проголошених  Урядом України реформ побудувати спільність людей, стосунки між якими будуть існувати на пріоритеті права громадян,  що сприятиме розвитку  сильної, незалежної і успішної держави, що існуватиме за найкращими європейськими стандартами.

“І руїни відвічні сини твої позабудовують, поставиш основи довічні, і будуть тебе називати: Замуровник пролому, направник шляхів для поселення!” Ісая 58-12

Наша мрія  –  мікрорайон Комсомольський стане територією свободи і людської гідності, мікрорайоном  справедливості і взаємної довіри, мікрорайоном правових  знань, добробуту і європейського благоустрою.  Ми беремось її  будувати  власноруч. Мікрорайон «Комсомольський» стане мікрорайоном  «Пробудження».

Наше найперше завдання – повернути людську гідність, впевненість у власних силах, віру у майбутнє і довіру один до одного. Це стане запорукою повернення відчуття господаря країни кожному з нас. Крок за кроком ми неухильно наближатимемося до мети. Невпинно шукатимемо однодумців. Ділитимемося досвідом власних перемог, робитимемо висновки з невдач.

Наш метод – самоорганізація. Нема пророків і диктаторів. Є думка громади – треба лише навчитися її формулювати і оприлюднювати демократично обраному лідеру, що взяв на себе відповідальність – координатору переважної частини проектів громади.Вони і складають зміни в громаді. Вивчаємо  думку фахівців, визначаємо пріоритети  і втілюємо колегіально визначену програму дій.

Самоорганізація – єдина можливість порятунку країни. Те, що добре твоєму будинку, твоєму подвір’ю – добре і всій країні. Квітучі подвір’я, вулиці, квартали є запорукою квітучої та стабільної держави.

Самоорганізація і політика. Ми – не політичний рух і не партія.  Ми не будемо вас очолювати, давати вказівки чи обіцяти фінансування і не дамо очолити населення масиву якійсь одній партії. Самоорганізація – це об’єднання людей, а не партій. Партійність чи аполітичність, релігійність чи атеїзм не повинні заважати нам робити спільну справу з упорядкування власного життя.

Прагнемо:

–          збільшення правової та економічної свободи людини, що обмежена лише свободою інших громадян, а не свавіллям олігархів, чиновників, закріпленим паличною системою силових структур держави;

–          свободи підприємницької діяльності, що має бути основою суспільного та особистого добробуту громадян, а не лише добробуту їх володарів;

–          активної життєвої позиції більшості громадян, що стане стримуючим фактором порушення будь-яких прав громадян.

Виступаємо

– за справедливе відношення до особистості в суспільстві. Де суспільний статус кожного громадянина визначається виключно на основі корисності справ, що ним робляться для суспільства, а не за чиєюсь суб’єктивною оцінкою.

Впевнені

– що незалежну, сильну та успішну Україну можливо збудувати починаючи знизу до самого верху державного устрою руками звичайних громадян на міцному фундаменті верховенства права  та  перевірених історією духовних моральних цінностей .

Наміри

Сформувати команду киян

–          з свідомою активною позицією незалежно від статі, партійної належності, етнічного чи соціального походження, релігійних переконань чи майнового стану,

–          здатних свої амбіції поставити на служіння мешканцям мікрорайону щоб створити умови для їх достойного життя.

Плануємо конкретними діями самоорганізації та самоврядування на масиві у відповідності до Законів України

– сприяти максимальній прозорості суспільних і державних відносин та дій, що стане запорукою довіри киян до влади;

– ефективно  запобігати зловживанням, шахрайству та корупції як з боку влади, юридичних осіб так і з боку громадян ;

– сприяти забезпеченню ( забезпечувати)  рівність можливостей для  реалізації трудового, інтелектуального та творчого потенціалу кожної людини мікрорайону на благо своєї сім’ї і суспільства;

– сприяти забезпеченню ( забезпечувати)  реалізацію  соціальних гарантій тим, хто фізично не в змозі їх забезпечити собі самостійно;

– сприяти збалансуванню ( збалансувати) інтереси окремого громадянина та спільноти мікрорайону, інтереси роботодавця та працівника;

– шляхом правозахисної діяльності,  організацією колективної суспільно –корисної праці, культурного відпочинку та дозвілля, справедливого розподілу суспільних надбань створити умови для  гармонійних відносин на масиві;

– демонтувати існуючу систему адміністративного керівництва мікрорайоном  мирним шляхом  і побудувати на основі самоорганізації та самоврядування у відповідності до Законів України нову демократичну форму його управління, засновану на пріоритеті прав громадян та реалізації  громадських  ініціатив для  розвитку столиці .

Шляхи реалізації

Розробка  комплексу ідей довкола побудови відповідних механізмів за допомогою яких зможемо   досягти намічених завдань та подолати намічений шлях.

Створення комплексу намірів, планів, програм, що реалізовуватиме  ГО «Самоврядна громада» на  районному  (мікрорайонному) масштабі.

Створення ОСН « Комітет мікрорайону Комсомольський «Пробудження» та первинних демократичних будинкових об’єднань громадян  на основі прийняття  спільних цінностей, мети та шляхів досягнення  для проходження наміченого шляху, формування єдиної координаційної ради ( структури) із голів будинкових комітетів мікрорайону.

Втілення комплексу ідей та програм на місцевому рівні шляхом узгодження всіх дій з органами місцевої та районної  виконавчої влади.

Механізми й засоби реалізації

Організаційні засади з створеного комплексу ідей.

Суспільні об’єднуючі інструменти у вигляді об’єднання ініціативних груп будинків по створенню ОСН.

Для забезпечення незалежності ОСН створення на базі ГО «Самоврядна громада» умов для отримання матеріально економічних ресурсів у вигляді власних підприємств – кооперативів направленістю соціального підприємництва.

Етапи реалізації

Удосконалення  структури та роботи  ГО «Самоврядна громада»  на нових організаційних демократичних засадах прозорості ,відкритості , звітності діяльності.

Розробка  чітких і зрозумілих  організаційних засад, принципів, правил.

Створення первинних демократичних будинкових об’єднань громадян на нових організаційних засадах незалежності.

Побудова їх власної матеріально економічної бази, діючої на нових організаційних засадах  у відповідності Законів України. ( Пройдений шлях  дасть відповідну підтримку у громаді і  сприятиме децентралізації  діючої  влади у відповідності до проголошених реформ Президента України. )

Контроль, громадське спостереження та освітлення на сторінках незалежного сайту ГО «Самоврядна громада» ” Самоврядна громада- регіон ПРОБУДЖЕННЯ”  за ходом  передвиборчої діяльності  всіх політичних сил, делегування   представників територіальної громади та участь їх  у виборах до органів  законодавчої влади всіх рівнів.

Реалізація комплексу ідей, ініційованих територіальною громадою м. Києва та окремо взятого мікрорайону Дніпровського району м. Києва через нові організаційні засади у державній системі.

З метою антикорупційної діяльності ГО « Самоврядна громада» та ОСН у відповідності до Законів України участь членів та прихильників організації  у  громадській експертизі  діяльності  всіх органів влади та самостійне проведення антикорупційної експертизи.

Повсякденна реалізація гасла ГО «Самоврядна громада» ” Самоврядна громада  – регіон пробудження!” у  проектах киян масиву.

Якщо Ви підтримуєте вище наведене, або у вас є конкретні пропозиції і шляхи їх втілення, або зауваження, щодо запропонованих тут орієнтирів – концепції розвитку й втілення проекту ГО  “Самоврядна громада” по якій на наш погляд має розвиватися територіальна громада мікрорайону Комсомольський у Дніпровському районі м. Києва, будь ласка, долучайтесь до її будівництва й втілення, коментуйте, доповнюйте, виправляйте, надсилайте листи   з темою  Проект концепції або  обговорення концепції.

Все в наших руках. Будемо спроможні організуватись і донести до людей свої ідеї – будемо жити так як самі того забажаємо. Не зможемо організуватись – будемо жити як хочуть різні політичні сили, які планують в інтересах свого класу маніпулювати нашою думкою, свідомістю, вчинками та діями.. Вони приходять на час, а ми, територіальна громада, жила, живе та буде жити завжди. Давайте  гуртом ставати господарями своєї оселі, будинку, подвір’я і мікрорайону .

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *