Не будувати, а зносити – вирішили активісти – антирейдери.

ПРоти забудовиМетодичні рекомендації  цивілізованої  

і європейської боротьби з забудовами  від

координаційного  комітету по встановленню

конституційного устрою в Україні 

     Приводом до написання цієї статті слуговало замовлення активістів, які запропонували викласти бачення урегулювання будівельних конфліктів та протестів, що колотять киян останні 10 років з кожним днем з більшою силою.   У четвер, 30 липня 2015 року, о 12.00 у приміщенні КМДА (Хрещатик, 36 каб. 514)  круглий стіл зібрав всіх тих, хто стурбований  станом руйнації Києва новими забудовами. На зустрічі активісти вирішили, що «Знесення незаконних забудов Києва – єдиний спосіб правового урегулювання проблем, пов’язаних із незаконними забудовами в інтересах громади Києва».  Жахливо уявити собі той процес реалізації, однак вихід реально в тому є, якщо виконати ряд законодавчих і конституційних дій.

            На заході розглядались наступні питання:

1) шляхи забезпечення адекватної юридичної відповідальності посадових осіб, які задіяні у порушенні законних процедур відведення земельних ділянок, будівництва, вводу в експлуатацію, продажу житлових та нежитлових приміщень;

2) засоби широкого інформування громадськості, в першу чергу, потенційних інвесторів та покупців щодо небезпеки втрати коштів у випадку інвестування та купівлі нерухомості на об’єктах, які збудовані та введені в експлуатацію із порушенням юридичних норм;

3) шляхи подолання негативних наслідків (матеріальних, ландшафтних, культурних тощо) для київської громади від незаконних забудов.

Реалізуватись пропозиція круглого столу має в процесі відстоювання прав громадян на конкретних об’єктах :

1) ЖК «Андерсен» – вул. Артема, 84-А – який ЗМІ позиціонує як «Будинок сепаратистів», зведений з порушенням будівельних норм, унаслідок чого заподіяна шкода навколишнім будівлям, а право власності отримано на підставі сфальсифікованих документів;

2) пр-т Правди, 80-82 у Подільському районі міста Києва;

3) вул. Мельникова, 51 у Шевченківському р-ні м. Києва – забудовник «Інтергалбуд», який протиправно зніс будинок-пам’ятку, що досі перебуває у реєстрі та використовує земельну ділянку не за призначенням, провокуючи міжнародний скандал.

      ( доречи забудови Комсомольського масиву (саме на прикладах цього масиву м. Києва йде тлумачення практичних методів захисту конституційних прав громадян України), що в Дніпровському районі м. Києва( вул Малишка, 39-А, Ген. Жмаченка,28, Малишка,4,6,9, Юності2/8, Миропільска 29)  ) – забудови, які  мали обговорення на тимчасовій комісії Київради по незаконним забудовам за столом названі так і не були,  хоча частим учасником  тусовок активістів при КМДА стала останній рік Ольга Гранцева – голова нової ініціативної групи, що якось дивно захищає наші зелені зони, розраховуючи лише на допомогу відомих депутатів, підтягуючи киян на зустрічі з ними,  радикально при цьому ігноруючи роль конституційної самоорганізації населення за місцем проживання, що набагато ефективніше в разі проведення інформаційно – роз’яснювальної  роботи серед своїх сусідів.) 

Тож учасники круглого столу були:

– громадські активісти та журналісти, які спеціалізуються на темі боротьби з незаконними забудовами;

– відповідальні працівники КМДА, діяльність яких пов’язана із забезпеченням законних процедур містобудування;

– відповідальні особи правоохоронних органів, які займаються розслідуванням порушень у сфері будівництва;

– адвокати, які займаються справами потерпілих інвесторів внаслідок недотримання законних процедур у сфері будівництва, вводу в експлуатацію, продажу житлових та нежитлових приміщень;

– представники агенцій нерухомості, приватні ріелтори;

– представники забудовників;

– депутати Верховної Ради України та Київської міської ради;

ряд організацій і ініціативних груп з конституційною  позицією щодо урегулювання існуючих конфліктів в містобудуванні м. Києва.

Організатори круглого столу буди :

 • депутат Київради Олена Єскіна;
 • Комісія по роботі зі зверненнями і запитами та зв’язками з громадськістю Громадської ради при ГУ МВС у м.Києві;
 • Газета «Наша-версія» та Інтернет-сайт цього видання;
 • ГО «Комітет сприяння боротьбі з економічною злочинністю і корупцією»;
 • ГО «Громадський нагляд»;
 • Об’єднання громадських організацій «КИЇВСЬКЕ ВІЧЕ»

         Хід цього зібрання за традицією фіксувала камера ГО «Самоврядна громада» і тому маємо змогу оприлюднювати для  об’єктивного  аналізу  різні підходи до проблеми. В плейлисті цього заходу відзначені окремо і виступи і пропозиції депутатів різних рівнів Н. Новак, Т. Медіхової, О. Єскіної. Важлива для нас і думка забудовників, які теж в цій історії вважають себе ошуканими. Було в край важливо знайти незалежних від депутатів активістів, здатних йти конституційним шляхом, а не за вказівкою згори і в межах дозволеного чиновниками  доводити свою правоту  в злочинних судах,  як те радять депутати і повертати землі в тер громаду Києва, а за їх методологією в Київраду на новий дерибан. Для нас, мешканців Комсомольського масиву, важливо розібратись таки кого і яким шляхом захищає скандальний юрист О. Дядюк. Прикро, що Д. Павліченко,  Голова ГО «Захист простих людей» не знайшов що сказати на цьому заході в захист «їм організованого», як пише, по всій Україні процесу створення територіальних громад – власників і суб’єктів публічного права. А мав сказати, оскільки знає, що 50 % +1 голос мешканців локальної території винесуть рішення, оформлене протоколом як ОСН, про заборону забудови і цей факт має заборонити будь яке рішення Київради. І  тоді за те все мають відповідати і депутати, що виділили землю, а не лише заложники ситуації найняті обранцями чиновники.   Промовчав  він і про суди, які так успішно закриває не лише в столиці.

          При цьому ми всі віримо, що конституційний процес не омине нікого і всі без винятку  громадяни України стануть його учасниками. Борони нас Боже з тим всім  затягувати, оскільки Законами України чітко визначений процес неконтрольовано паплюжиться медведчуківцями. Так вже і Сумщину захопив рух «суверенівських» територіальних громад, який має всі ознаки сектантства, оскільки носить закритий характер утворення і неконтрольованого захоплення майна та землі територіальних громад.

( Р. Білоцерківська дала пояснення на власній сторінці в ФБ. «Юрист Медведчук знає ,як : прибрати з паспорта графу національність, потім із УКРАЇНЦІВ без національності через поняття ЛЮДИНА завести в корінний народ без назви , що немає власної території і держави ,а потім утворити тергромади корінного народу без назви, як лнр і днр, Запитаєте, а де підвох? А підвох в тому, що корінний народ не може мати своєї тергромади, вони можуть утворювати екстериторіальні утворення, там де дійсно корінний народ з НАЗВОЮ проживає по їх кількості( а це може бути і три ,і десять людей не громадян ,оскільки у них держави немає), нарприклад кримських татар у селі в Криму живе і 10,20, 1000 ОТ ВОНИ І МОЖУТЬ УТВОРИТИ ЕКСТЕРИТОРІАЛЬНІ УТВОРЕННЯ КОРІННОГО НАРОДУ з назвою КРИМСЬКІ ТАТАРИ.» До тих пір допоки не буде реалізований відкритий та прозорий для всіх процес організації зборів  в територіальних  громадах через ініціативні групи локальних громад,  Україну будуть колотити соціальні вибухи та протести, що будуть знищувати українців.

          Виступи та підходи до проблеми  для аналітики ми надаємо за цим посиланням. Знайдіть час щоб прослухати все, незважаючи на аматорську якість неупередженої відео зйомки.

            Ми своє слово теж сказали у частині відео про резолюцію, яку на завершення заходу зачитувала депутат Київради О. Ескіна. Ми звернулись  до громадських діячів і попередили всіх присутніх в тому, що всі є втягнутими в здійснення злочину замовчування єдино правомірних  знань в боротьбі з крадіями національного багатства – землі під нелегітимні забудови через механізм обліку об’єктів публічної власності у громадах, повернення їх конституційному власнику. Надавши організаторам пропозиції написані в письмовій формі на чернетці, ми надаємо  зміст цих пропозицій в даній статті і сподіваємось на включення їх в резолюцію і  оприлюднення серед депутатів і чиновників державних адміністрацій.

Пропозиції від ГО «Самоврядна громада» і оргкомітету по встановленню конституційного устрою в Києві, що діє і на платформі https://www.facebook.com/groups/Probudgennya/ ми надали наступні:

 « Включити в проект резолюції по незаконним забудовам розділ недоліки громадської роботи в справі захисту землі територіальної громади від рейдерського захоплення. А саме:

 1. Громадськими діячами не реалізовані норми міжнародних угод за якими впроваджується право на безпосередню владу локальних власників в прийнятті рішень зокрема  в прийнятті Генерального плану забудов м. Києва 2025. ( Хартія місцевого самоврядування ст. 6)
 2. Не реалізовані і не відстоюються громадськими активістами м Києва норми прямої дії Конституції України, Закону України «Про ОСН», Закону України про органи місцевого самоврядування особливо в частині майнових прав територіальних громад – власників, що на пряму стосуються питань забудов.
 3. Не вимагають від депутатів та районних державних адміністрацій  м. Києва такі форми безпосереднього здійснення місцевого самоврядування у м. Києві як
 4. РЕФЕРЕНДУМ
 5. ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ
 6. МІСЦЕВІ ІНІЦІАТИВИ
 7. ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ
 8. Вибори органів і посадових осіб у всі державні установи, а слухняно погоджуються на спущених з гори політичних діячів, що є основою корупційних схем в будівельному бізнесі і заважає розвитку економіки України.

 Далі в ній ми зазначили, що всі учасники  круглого столу є втягненими в процес систематичного порушення органами влади своїх обов’язків по примноженню національного багатства України і своєю бездіяльністю та замовчуванням механізму обліку публічного майна в громадах сприяють продовженню війни, блокують інвестиції в економіку України.

        Переосмисливши значення і завдання цього так званого круглого  столу для організаторів і його замовників, та наслідки прийнятої резолюції стає очевидним те, що він потрібен був в першу чергу для організації чергового піарного заходу – акції, яка готується в порушення Конституції України і не несе ніякого рішення проблеми.  Мало того, дозволю собі висловити свої припущення у висновках щодо забудов. Забудови  корисні як самим забудовникам, які без дозволів тер громади так і навіть нелегітимної Київради  вдираються  на необліковані ніде землі територіальних громад ( за відсутності публічних реєстрів )так і боротьба проти них вигідна для піару нових обличч  активістів і політичних постатей, що з часом з’являються на цих об’єктах, щоб просунутись вище в гору по щаблях політичної карєри, вийшовши на вибори вищого рівня. А все тому, що проявити себе в іншій якійсь корисній сфері вони не мають можливостей із – за відсутності на те соціально економічних умов. Тому в переважній більшості  кружляють  по відведеному їм колу громадські активісти, межі коливань яким відведений чіткими сценаріями виступів. І так сумно на цих заходах спостерігати за стажерами – активістами приємної і навіть красивої зовнішності,  що чемно сидять під час дискусії з  розумними очима і не здатними вільно висловлювати  власні думки. І сходить на думку слово Бенджаміна Франкліна:  «Ті, хто готовий  віддати свою свободу, щоб придбати  короткотривалий   захист від небезпеки, не заслуговує а ні свободи, ні небезпеки.» На багатьох дивилась і погоджувалась : «Люди безутішні, коли їх обманюють вороги чи зраджують друзі, але вони нерідко відчувають задоволення, коли обманюють або зраджують себе самі.»  (Ф Ларошфуко) Саме такі радісні обличчя я бачила в деяких присутніх. А коли обман йде від посадовців, розробивши таку зухвалу структуру як цей документ. (Ставлю знак оклику.( !)), то перспектив в Україні не має, якщо не будемо те все враховувати. ( Додаток  наштовхує на думку державного заколоту проти наслення України, права яких обмежені можливостями звуженого саморвялдування до мінімуму . Програма розроблена. Самоврядування від Бондар без тер гроади  Прошу фахівців проаналізувати документ, що самоврядування малює з державного рівня, а не  місцевого. )   

         Мудрість віків корисна порада для нащадків; користаймося і виробляємо нову методологію реформаторських підходів до життя.

          Тож і ми внесли свої пропозиції, щоб громадськість усвідомлювала свою причетність до скоєного чиновниками і депутатами лиха.

Ну, а  якщо вже говорити про правові методи зупинки забудов то до уваги треба брати всі рекомендації, що надає свідомим громадянам України ГО «Правовий простір», оприлюднивши покроково механізм – дорожню карту зупинки забудов. Що радимо робити ?

 1. Впевнитись, що земля ніде і нікому не належить. Для цього:
 • надати запит в управлінні юстиції про наявність територіальної громади у тій адміністративно територіальній одиниці  де знаходься забудова  (шаблон) ГО 3( Десн УЮ)
 • надати запит в місцеву раду по забудові про наявність права власності або користування земельною ділянкою про  засновників місцевої ради . ( Шаблон )Запит Київ (1)
 1. підписавши протокольне (шаблон) Протокол 1 – типовий повідомлення ( шаблон)Повідомлення ініцат гр. шаблон 28.01.  про створення ініціативної групи по створенню тер громади – власника і суб’єкта публічного права в адміністративно територіальній одиниці  (або в межах  ОСН, в якому може впевнено знаходитись не обраний локальною громадою, а призначений радою посадовець і ігнорує конституційні вимоги громадян, майнові права публічного власника) , надати повідомлення в місцеву РАДУ і державну адміністрацію, вимагаючи організації зборів тер громади і інвентаризації майна та землі. ( Для довідки: у всіх районах міста Києва є ініціативні групи і залишається лише оновити дух новими діями на місцях по організації зборів за місцем проживання у відповідності до Конституції України, активізувати до цього районні держ адміністрації (окрім Деснянського району, в якому районна адміністрація вже вважає територіальну  громаду – юридичну особу публічного права створеною на чолі з ГО «Територіальна громада Деснянського району », що є плагіатом Сумської тер громади наданої вам у відео.)
 2. Надіслати забудовнику листа попередження громади про злочин, як нелегітимного забудовника і попередження його про демонтаж будівлі за власний рахунок в разі завершення будівництва до обліку майна та землі в громадах.  (Шаблон як приклад) заява предстаникам забудовника

на межіВіримо в здоровий глузд більшості активістів України і в здатність усвідомлювати, що відповідальність прийде до кожного за кожне слово, дію та бездіяльність.

Об’єднуємось лише з тим, щоб реалізувати  Конституцію України і забезпечити стабільний розвиток економіки.

І. Плотнікова

 

1 коментар до “Не будувати, а зносити – вирішили активісти – антирейдери.

 • 2 Серпня, 2015 о 12:17
  Permalink

  SOS. Чи є в нас в Києві СБУ? Чим займаються органи правопорядку і органи по боротьбі з корупцією. МЕні повідомили активісти Дніпровського району таку новину. “К сведению, больше месяца на собрании актива Н.Слободки было принято решение по созданию административно территориальной громади. Разработали план, но нехватает средств. Березняки готовы тоже, осталась Русановка.” Ви чули таке невіглавство і бездарність голови ОСН Микльска Слобідка,як Зінаїда Каченко, призначенка КМДА ставлениця А. Яценюка і В. Гордіна. Повідомляю- це рішення спущено зверху є антиконституційне . Що здійснено в супереч Конституції УКраїни ( административно территориальная громади – мікрорайону (!!!!) буде вважатись злочином. Хай тільки спробують. . Шановні кияни. Будьте пильними і свідомо аналізуйте що відбувається. Це вже не сепаратизм, це невіглавство і реалізація злочинного Закону про обєднання громад. Отак ізощренно бездарно рулить КМДА разом з Київрадою, місцевими маріонетками РДА і і їх ОСНами, відволікаючи народ забудовами і всім іншим. Повідомляйт сусідам, що в нас викрадають залишгки нац багатсва, перетворюючи в удільні князівства для яких мають свторюватись окремы бюджети? Мають бути надані окремі приміщення типу РАД ??? Тобто кожний мікрорайон по їх обмеженому розуму має стати окремим, свого роду районом. ???? Панове, це навіть не смішно, це державні злочинці. Панове , у всік киян зявляється привід розібратись хто ,коли і як обирався головою ОСН і до чого веде?

  Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *