Уроки безпосередньої демократії на прикладі захисту від рейдерів державних підприємств .

        Загальні збори громадян  і загальні збори робітників по управлінню спільним. 
Як правильно?

          Сайт молодої політичної течії в Україні повідомив про  важливу для конституційного процесу подію, головні особи якого є правозахисники Володимир  Пархонюк і Людмила  Король. Їх діяльність відома нам досить давно, оскільки наш оргкомітет – конституціоналісти Р. Білоцерківська, група зі Львову були запрошені в допомогу з метою встановлення конституційного устрою, приведення освітньої роботи серед жителів Петропавлівської Борщагівки в Києво Святошинському районі Київської області. http://vyhid-e.org.ua/?p=2599 Майдан звів нас, здавалось в одну послідовну і дозволену Конституцією України роботу. Однак отримані знання почали використовуватись нажаль на свій розсуд, що є і корисним досвідом, і в той же час небезпечним для нашого спільного з вами процесу Так за посиланням   https://libertarian.com.ua/analitycs/articles/220002.html?fbclid=IwAR1mK_ErDrfTiuL0vyf1tW2aXBxvmeHKBnTP5upr5ruk0EmkSuV-owkACxY повідомлено «Загальні збори вводять пряме управління АК Пуща-Водиця». З якою метою висвітлює факт політична сила? Відповідь буде незабаром.  Так факт відбувся.

 «В Пятницю 8.02.2019 відбулися чергові збори трудового колективу агрокомбінату Пуща-Водиця. Головуючий Володимир Пархонюк, знаковий лідер розвитку місцевого самоврядування київщини, правозахистик, конституціоналіст (на якого був скоєний напад), провів збори за порядком денним та допоміг трудовому колективу просунутися в тому щоб повернути владу та управління підприємством робочим.

Збори почалися об 11 годині ранку, народ зібрався біля території підприємства на вулиці Полковій 57 у м. Києві, почалася реєтрація . Після проведення підрахунку рахунковою комісією було зафіксована присутність 1238 робітників трудового колективу. Після цього громада керуючись нормами прямої демократії зо зафіксовані у Конституції і являються нормами примої дії. Трудовий колектив пройшов повз охорону на територію агрокомбінату за вдресою. Почалися збори (посилання на звіт про проведення бувших зборів).

 «Загальні збори вводять пряме управління АК Пуща-Водиця»

Порядок денний включав виступ Король Людмили Ільківни, яка відзвітувала про проведену роботу і хід слідчих дій щодо кримінальних проваджень відкритих в слідчому управлінні поліції Київської області, НАБУ, Подільському управлінні поліції м.Києва, Києво-Святошинській місцевій прокуратурі, Київській місцевій прокуратурі №7 відносно дій адміністрації нашого підприємства та Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Наступний виступаючі Пархонюк Володимир Григорович, Шаравара М.І., Поліщук В.В., Морохова Т.С.,  які в своїх виступах обґрунтовано довели до відома всіх присутніх наступні правові позиції, а також наступні факти:

1. Статут ДП «Науково-Дослідний, Виробничий Агрокомбінат «Пуща-Водиця» затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України №687 від 26.11.2013 року та зареєстровано в державній реєстраційній службі Києво-Святошинського району Київської області за №13391130013003257 від 17.12.2013 року.

2. Відповідно до статуту ДП «Науково-Дослідний, Виробничий Агрокомбінат «Пуща-Водиця» входить до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України – уповноважений орган управління і є підзвітним йому.

3. Уповноважений орган управління повинен здійснювати свої повноваження щодо реалізації прав держави, як власника підприємства – майна переданого підприємству, пов’язаних з володінням, користуванням і розпоряджанням ним у межах, визначених законодавством України, з метою задоволення державних та суспільних потреб.(ст.1 ЗУ «Про управління об’єктами державної власності»). 

4. П.2 ст.3 наголошує, що дія цього закону не поширюється на управління об’єктами власності Українського народу, визначеними ст.13 Конституції України  – Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси є об’єктами права власності Українського народу. Власність зобов’язує. Власність не повинна використовуватись на шкоду людині і суспільству.

5. Згідно ст.14 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами, та державою виключно відповідно до закону.

6. Відповідно до ст.38 Конституції України громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами (державними підприємствами). Згідно ст.41 Конституції України громадяни для задоволення своїх потреб можуть користуватися об’єктами права державної власності відповідно до закону. Використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.

7. Згідно п.1ст.4 та ст.6 ЗУ «Про управління об’єктами державної власності» Міністерство аграрної політики та продовольства України, як уповноважений орган управління є суб’єктом управління ДП «Науково-Дослідний, Виробничий Агрокомбінат «Пуща-Водиця» –  безвідповідально відноситься  до покладених на нього обов’язків, а в зв’язку з цим і маємо, як наслідок – неефективного управління активами підприємства,  знищення та розкрадання основних фондів, майна підприємства (рухомого, нерухомого), вилучення, відмова від користування земельними ділянками, зміни цільового призначення земельних ділянок, скорочення – знищення робочих місць, що в кінцевому результаті веде до банкрутства та ліквідації підприємства, а тому:

8. Використовуючи своє першочергове право згідно ст.6 Конституції України та норму прямої дії відповідно до ст.8 Конституції України  та керуючись ст. 5 Конституції України – носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ,  трудовому колективу працівників та колишніх працівників(звільнених, скорочених та пенсіонерів) ДП «Науково-Дослідного Виробничого Агрокомбінату «Пуща-Водиця»:   відділення с. Софіївської Борщагівки, відділення с. Петропавлівської Борщагівки, відділення с. Музичі  Києво-Святошинського району, відділення «Жуляни» вул. Радченка в Соломянському районі м.Києва, відділення «Центральне» вул. Полкова в Подільському районі м. Києва

         Після цього загальні збори перейшли до прийняття рішення:

         Здійснити свою владу безпосередньо – тобто здійснювати управління підприємством найвищим колегіальним органом – загальними зборами.

Дане питання поставили на голосування, та отримали наступні результати:

Проголосували: За – 1238 чол., Проти – 0 чол., Утрималися – 0 чол.

Рішення прийнято – Одноголосно.

Про прийняття даного рішення повідомити: Кабінет Міністрів України; Міністерство аграрної політики та продовольства України; Адміністрацію ДП «Науково-Дослідний, Виробничий Агрокомбінат «Пуща-Водиця». Що і було зроблено у наступні дні, належним чином і передані у канцелярії цих установ, де отримали реєстрацію і вхідні номери.

          Наступні збори будуть проведені щоб зафіксувати бездіяльність цих органів та введення безпосереднього управління Державним підприємством «Науково-Дослідний, Виробничий Агрокомбінат «Пуща-Водиця» трудовим колективом – загальними зборами.»

          Процес, учасниками якого ми всі без винятку є, оскільки він йде за Основним Законом республіки Україна Конституцією.  Він є чистим і правдивим. Будь які відхилення від його вимог є яскраво помітні. Так і в даному випадку те бачимо: успіх сумнівний, оскільки вже появляються порушення вимог законодавства. Здійсниться  перемога  лише тоді, коли свідомо відбудеться  оформлення власності в територіальній громаді, чого поки що колектив не вимагає.

         Оскільки чиновники за дорученням олігархів цей процес гальмують, розпочавши інвентаризацію (ревізію) майна та землі без участі тер. громад (до оформлення їх як юридичних осіб публічного права), приклад захисту державного підприємства виявляється дещо збоченим ( хай пробачать нас його організатори, що називають себе конституціоналістами).  Він відбувається без безпосередньої участі громадян територіальної громади,  а за участі безпосередньої участі робочих.

          Уявіть, в державному підприємстві  «Науково-Дослідний, Виробничий Агрокомбінат «Пуща-Водиця»  після скандальних судових засідань з причини рейдерського захоплення майна та землі в 4,5 тис га. даного підприємства, пікетів міністерства Агро політики  https://www.facebook.com/groups/Probudgennya/permalink/2377174918961443/  виноситься рішення про безпосереднє управління трудовим колективом – загальними зборами, що є порушенням конституційних засад процесу. Шкода, що учасники захисту державного підприємства, як зрозуміло з інформації, не розуміють цього і не розуміють наслідків відповідальності за такі незважені колективом рішення. Поставити під контроль виконання Конституції України керівниками підприємства, притягнення до відповідальності їх корисно було б, а от щодо управління підприємством робітниками те є не можливим і не реальним.  

       Однак ситуацію можна виправити в бік дотримання Конституції України  в разі якщо організатори зборів і захисту підприємства виконають наступні дії вимоги:

  1. надішлють запит про засновника даного підприємства і оприлюднять відповідь з коментарями юристів;
  2. надішлють запит про власника та розпорядника приміщень підприємства і оприлюднять відповідь з коментарями юристів;
  3. колом  робітників підприємства почнуть вимагати обліку даного підприємства  в територіальній громаді того населеного пункту де вно розташоване, адже це єдиний довічний захист і підприємства, і його робітників;  
  4. будуть ходити не в «кабінети влади», а під стіни телецентру на Лукянівці, вимагаючи публічного висвітлення всіх проблем підприємства через всі канали,  чим проводити освіту всього населення України;
  5. в населених пунктах сусідніх адміністративно – територіальних одиниць проводити освітні виїзні зустрічі з Головами сільських рад;
  6.  виступати на сесіях перед депутатами і мотивувати до публічного обліку майна і землі в громадах, а не проведення ревізії за закритими дверима установ….

         Для початку діяльності це було б значне підсилення пробудження українців, що зупинило б дерибан не лише підприємства але і всієї України.

          Залишається одне: вірити в те, що дослухаються до вимоги Основного Закону України, а якщо ні, то будемо свідками важких наслідків з боку «перевіряючих органів» і силових структур злочинно сформованої системи, що добре живиться по невігластву більшості з наших з вами  статків.

Віримо в перемогу Конституцію України на всіх теренах України – республіки.

Оргкомітет по встановленню конституційного устрою відкритий до діалогу і оприлюднення правової позиції    

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *