Місцеве самоврядування – відповідальність моя і твоя.

Просто про складне,

практичне і корисне,

що стосується кожного.

        В котре календар нагадує українцям про свято – День місцевого самоврядування. В цей день в актових залах місцевих рад депутати самі перед собою, бо нічим іншим не можуть, звітують концертами колективів художньої самодіяльності, в котрий раз нагадують про те, що «Ще не вмерла Україна!…», а ввечері по кабінетах проходять фуршети, піднімаються наповнені чари та келехи за стабільність влади «РАД» та за здравіє місцевої еліти. І так триває всі 21 рік, в порушення нашого права – безпосередньо народу України на самоврядування на місцях, що закріпила за нами з вами Конституція України в 1996 році. Ми просто самі в свій час не взяли до уваги ст 5. «Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.»
Не згледілись як зрозуміли, що наша з вами влада узурпована, держава не спромоглась реалізувати те що прписано в Осноновному законі.

Декілька спрощених рядків теорії процесу самоврядування.

Відповідно до ст. 140 Конституції України, місцеве самоврядування є правом територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Відповідно до ст. 143 Конституції України територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; … встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.
Отже все, що нам треба –  це територіальною громадою набути, реалізувати своє конституційне право.
Як відомо, територіальні громади сіл, селищ, районів міст чи міст України вже володіють статусом юридичних осіб публічного права – власників за Конституцією України і Законом України «Про місцеве самоврядування». Потрібно лише провести загальні збори за участю більшості жителів населених пунктів адміністративно територіальних одиниць ( для Києва то кожний з 10 районів) , щоб прийняти статут, зафіксувати адміністративні межі, визначити порядок звітності органів громади, зв’язати між собою прозорими механізмами громаду-власника і орган місцевого самоврядування ( які загальними зборами визначить сама територіальна громада). Дане право на винесення безпосередньо народом ( територіальними громадами) в межах незмінної Конституції України рішення забезпечене народним суверенітетом, тобто верховенством влади народу, яка здійснюється в його інтересах. Таким чином ми і реалізуємо Конституційне Самоврядування народу.            Тобто реалізуємо такий спосіб реалізації влади безпосередньо народом, коли громадяни самостійно рішенням загальних зборів громадян за місцем проживання приймуть управлінські рішення, впровадять їх вимоги в життя і будуть відповідати за результати своєї діяльності.
Як вияснилось, шляхом  громадсьихі розслідувань та визначення науковців, політичних діячів, політологів, всі інші класичні за старою Конституцією УКраїни 1977р.  форми самоврядування народу, такі як масові суспільні організації, об’єднання, трудові колективи, ради депутатів, народні рухи, майдани, віче тощо, є нічим іншим як інституціями, формуваннями старої, корупційної політичної системи, що себе зжила, однак з метою приховування їх злочинів грабунку носія влади – українського народу тримається за рахунок фінансової підтримки олігархів.
Зрозуміло, що в умовах суспільної кризи з ознаками громадянської війни і відсутності бажання тим же депутатам організовувати дані збори не варто розраховувати на найближче проведення зборів і унормування життя українців у відповідності до Конституційного законодавства. Тому ми пропонуємо самостійно забезпечувати свої конституційні права виконуючі норми прямої дії громадян України.
1. Вийти з фізичних осіб в громадян України чим повернути собі статус громадянина – власника держави і національного багатства України ( В перспективі ОБОВЯЗКОВО те зробити всією територіальною громадою). Методичні поради по даному питанню від оргкомітету по встановленню конституційного устрою за посиланням http://vyhid-e.org.ua/?p=3373
2. Надіслати до місцевої ради і громадянину, що називає себе президентом, повідомлення про те, що ти громадянин України (відредагуємо і надамо зразок в тексті ) ;
3. В разі неконституційної претензії від нелегітимних органів влади ( що потрібно довести документально через наявність відповідей на публічні запити про той чи інший орган http://vyhid-e.org.ua/?p=4082 ) надіслати повідомлення про свою чітку конституційну позицію та вимогу перезаснувати орган територіальною громадою, а не будь-яким іншим органом сформованим в неконституційний спосіб. МИ це зробили по відношенню до податкової інспекції, яка без рішення загальних зборів громадської організації перевела її в статус прибуткової http://vyhid-e.org.ua/?p=4282 . (Будь яке рішення про ГО «Самоврядна громада» винесене даним «органом», навіть через суд, буде повернуто на успіх громадян.)
4. Облікувати своє житло в багато поверховому будинку через чіткі вимоги роботи місцевих органів («Конституційний спосіб оформлення житла» http://vyhid-e.org.ua/?p=4219). Перевірити для себе відсутність права власності , або договорів  оренди будь -яких публічних приміщень, чим підготуватись до збереження їх від несанкціонованих територіальною громадою продажу, або здачі в оренду,  сплата від якої неконтрольовано розподіляється по кишенях корупціонерів.
5. Надіслати всім посадовцям, включаючи Президента України вимогу облікувати ОСНОВУ ДЕРЖАВИ – громадян (!) і землю (!) в конституційній територіальній громаді вами проживаючій адміністративно – територіальній одиниці. А щоб прискорити їх дієву реакцію, мусите реалізувати своє конституційне право – взяти відповідальність за відведені вам державою п’ять ділянок землі. Розібравшись в питанні за вказаними нижче посиланнями, ви припините безкінечний дерибан основного національного багатства України – землі, рейдерство, злочинні, руйнівні для вашого сусідства забудови, зупините продаж землі іноземцям, наслідком чого стане абсолютна втрата права власності на державу і національного багатства, що буде мати наслідком втрату і всіх решту прав, захоплення УКраїни іноземними державами.  Тому важливо розібратись в питанні про землю. http://vyhid-e.org.ua/?p=3338; http://vyhid-e.org.ua/?p=4123 ; http://vyhid-e.org.ua/?p=3765 , http://vyhid-e.org.ua/?p=3540; http://vyhid-e.org.ua/?p=4309
6. В медичних закладах всім громадянам України ( не фізичним особам – носіям ідентифікаційного коду, що позбавляє вас конституційного захисту), використовуючи практичні поради правозахисників  http://vyhid-e.org.ua/?p=4328 отримувати в стаціонарі лікарень не послуги, а медичну допомогу суто по Конституції України – безкоштовно.
Активні одноосібні дії громадян України і примусять чиновників залучитись до процесу відновлення соціальної держави. Включайтесь в процес навчання і реалізації практичних кроків. Все реально. При досягненні до 10 млн українських громадян олігахічна система – країна остаточно завалиться і ніщо не буде заважати всім по зразку Європейських держав, які то все пройшли відновити Україну.

Інна Плотнікова

Вітаю зі святом ,яке зобовязовує нас до дій. В Конституційному просторі просто жити.Бути захищеним – це найцінніше надбання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *